reklama

Svieža komédia Herci sú unavení dobyla Paríž, v premiére prichádza do trnavského divadla

Divadlo Jána Palárika v Trnave ako prvé divadlo na Slovensku uvádza v premiére súčasnú francúzsku komédiu Érica Assousa Herci sú unavení.

Divadlo Jána Palárika v Trnave uvedie v sobotu 22. februára 2014 v slovenskej premiére komédiu Herci sú unavení populárneho francúzskeho dramatika a scenáristu Érica Assousa. Hru, ktorá v Paríži zaznamenáva fenomenálny divácky úspech.

Autor komédie spracoval vlastné skúsenosti a dôverne známe prostredie bohaté na závisť, slávu, peniaze, smolu, zatrpknutosť, pomstu, zákernosti, provokácie a namiešal z nich energickú, vtipnú, pikantnú, ľahkú a modernú komédiu.

Éric Assous patrí medzi popredných súčasných francúzskych autorov komédií. Rodák z Tuniska (nar. 1956) žije vo Francúzsku od svojich sedemnástich rokov.

herci-su-unaveni

FOTO: Divadlo Jána Palárika

Slovenská premiéra inscenácie sa uskutoční v Divadle Jána Palárika v sobotu 22. februára o 19. hodine.

Bláznivé situácie, brilantné dialógy, skvele napísané postavy, atraktívne prostredie, súčasné problémy – tak by sa dala charakterizovať súčasná hra veľmi úspešného francúzskeho autora. Ponúka divákom náhľad do atraktívneho prostredia.

Herečka Marianna pozve na víkendové grilovanie skupinu priateľov – hercov. Po rokoch neúspechov konečne získala rolu vo filme uznávaného filmára a chce to osláviť. Spolu s manželom Norbertom, večne uhundraným realitným magnátom, sa chystá privítať v ich vidieckom dome svojich priateľov a kolegov: chronického hypochondra Yvana, divokú Yolandu, záletníka Stephana a mladú vášnivú Letíciu, študentku herectva. Pokojné priateľské stretnutie s prvým prípitkom naberie na obrátkach. Každý z hostí odhalí svoje frustrácie, úzkosti, neúspechy a pikantné činy z minulosti. Všetci sú skrátka unavení, majú svojich priemerných životov tak akurát dosť. Vrčia na seba, ceria zuby a štekajú, no nebezpeční sú len pre vaše líca a bránice.

Text hry z francúzskeho jazyka preložila Lýdia Magerčiaková, novú inscenáciu dramaturgicky pripravil Juraj Hubinák, autormi scény a kostýmov sú Jaroslav a Miroslav Daubravovci, hudbu skomponoval Juraj Péč.

Hru režijne pripravil Viktor Kollár, dlhoročný režisér Divadla Jána Palárika v Trnave. V hlavných úlohách sa divákom predstavia Stanislav Staško, Edita Borsová, Martin Križan, Barbora Bazsová, Tomáš Mosný, Petra Blesáková a Jana Kollárová.

Verejná generálka je na programe v piatok 21. februára o 10. hodine, predpremiéra rovnako v piatok o 19. hodine.

Viac o programe Divadla Jána Palárika nájdete na stránke www.djp.sk.

plagat_hercisuunaveni

Ulož ako PDF
Napísal 19. februára 2014 13:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.