reklama

Na Hlbokej ulici postavia novú autobusovú zastávku

Namiesto dočasnej bude stáť na Hlbokej ulici štandardná autobusová zastávka.

Po ukončení výberového konania na dodávateľa stavebných prác formou elektronickej aukcie ju mesto postaví na pravej strane komunikácie v smere od svetelnej križovatky Hlboká – Starohájska ku križovatke Hlboká – Bučianska – Špačinská – Rybníková.

Autobusová zastávka obsluhuje obyvateľov sídliska Družba, návštevníkov mestskej polikliniky a okolitých úradov.

Rozšírením komunikácie bude vybudovaný zastávkový pruh, pribudne nástupná plocha a prístrešok pre cestujúcich. Pôvodný asfaltový chodník v priestore navrhovanej autobusovej zastávky bude vybúraný a nahradený novým chodníkom z betónovej dlažby.

hlboka
Nová zastávka bude situovaná pri objekte telekomunikácií, približne 50 metrov za svetelnou križovatkou

Ilustračné foto: Google

Vypracovaná projektová dokumentácia rieši povrch zastávkového pruhu z cementobetónu. Chodník, nástupná plocha a plocha pod prístrešok budú zo zámkovej dlažby. Zastávka bude komunikačne napojená súčasný chodník.

S realizáciou novej autobusovej zastávky počítame predbežne v máji tohto roka. Projekt je riešený tak, aby došlo len k minimálnemu záberu verejných priestranstiev,“ poznamenal vedúci odboru investičnej výstavby Dušan Béreš.

Ulož ako PDF
Napísal 26. februára 2014 9:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Hlbokej ulici postavia novú autobusovú zastávku”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.