reklama

Na Okružnej ulici vybudujú 13 parkovacích miest, nový chodník, upravia aj autobusovú zastávku

Trnavská samospráva pripravuje úpravu priestoru pri autobusovej zastávke na Okružnej ulici, medzi sídliskami Vodáreň a Na hlinách. Súčasťou zámeru je vybudovanie nových parkovacích miest, výmena verejného osvetlenia či sadové úpravy.

Zámer už disponuje právoplatným stavebným povolením. Projekt rieši prebudovanie autobusovej zastávky na Okružnej ulici v Trnave, v blizkosti bytového domu ADAM, vrátane nového parkovacieho pásu pre 13 osobných áut a nového vedenia chodníka pre pešich na tejto strane komunikácie.

Mesto vyhlásilo súťaž na zhotoviteľa stavebných úprav, v prípade úspešného verejného obstarávania by mohla byť zmluva o dielo podpísaná v priebehu marca 2021.


Rekonštrukcia sa dotkne územia na pravej strane

Reprofoto: Google Street View

V rámci stavebných úprav dôjde k vybudovaniu nového “zálivu” určeného pre zastavenie autobusov, vďaka čomu už autobusy počas pristavenia na zastávke nebudú prekážať prechádzajúcim autám. Vybudovaný bude aj nový prístrešok pre cestujúcich.

Jestvujúci asfaltový chodník vedľa komunikácie vybúrajú, miesto neho vznikne nový dva metre široký chodník od bytového domu Adam, povedie popri zastávke a v novej trase v zeleni v smere k sídlisku Na hlinách. Keďže chodník sa viac priblíži k svahu, osadia tu bezpečnostné oceľovė zábradlie v dĺžke 24 metrov.

Za zastávkou bude vybudované nové parkovisko s trinástimi šikmými státiami (5 x 2,4 m), povrch bude tvoriť vsakovacia betónová dlažba.

Súčastou stavebných prác bude aj zrušenie starých stlĺpov verejného osvetlenia vrátane ich podzemného vedenia. Nahradí ich päť nových stĺpov s LED svetlami, nasvietený bude priechod pre chodcov cez hlavnú komunikáciu, ako aj priechod vjazdu na parkovisko bytového domu ADAM.

Projekt počíta aj s novou výsadbou zelene v podobe trávnika, štyroch solitérnych stromov druhu Hrab obyčajný, kríkov či trvalkového záhona. Z dôvodu nevyhovujúceho zdravotného stavu odstránia tri stromy.


Situačný výkres z projektovej dokumentácie (klikni pre zväčšenie)
ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 11. februára 2021 14:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Okružnej ulici vybudujú 13 parkovacích miest, nový chodník, upravia aj autobusovú zastávku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.