reklama

Onedlho začnú stavebné úpravy na Okružnej ulici. Vybudujú tu 13 parkovacích miest, nový chodník, upravia aj autobusovú zastávku

Mesto Trnava podpísalo zmluvu na úpravu priestoru pri autobusovej zastávke na Okružnej ulici, medzi sídliskami Vodáreň a Na hlinách. Súčasťou zámeru je vybudovanie nových parkovacích miest, výmena verejného osvetlenia či rekonštrukcia autobusovej zastávky.

Vo verejnej súťaži uspela trnavská spoločnosť CS s ponukou v hodnote 208-tisíc eur s DPH, predpokladaná hodnota zákazky stanovená na základe vypracovanej projektovej dokumentácie bola stanovená na 298-tisíc eur s DPH.

Z uzatvorenej zmluvy medzi trnavskou samosprávou a spoločnosťou CS, s.r.o., vyplýva, že stavebné práce majú byť dokončené do troch mesiacov od ich začatia.

Do verejnej súťaže sa prihlásili traja uchádzači, ktorí predložili cenovú ponuky v rozpätí od 208 do 234-tisíc eur s DPH.


Rekonštrukcia sa dotkne územia na pravej strane

Reprofoto: Google Street View

V rámci stavebných úprav dôjde k vybudovaniu nového “zálivu” určeného pre zastavenie autobusov, vďaka čomu už autobusy počas pristavenia na zastávke nebudú prekážať prechádzajúcim autám. Vybudovaný bude aj nový prístrešok pre cestujúcich.

Jestvujúci asfaltový chodník vedľa komunikácie vybúrajú, miesto neho vznikne nový dva metre široký chodník od bytového domu Adam, povedie popri zastávke a v novej trase v zeleni v smere k sídlisku Na hlinách. Keďže chodník sa viac priblíži k svahu, osadia tu bezpečnostné oceľovė zábradlie v dĺžke 24 metrov.

Za zastávkou bude vybudované nové parkovisko s trinástimi šikmými státiami (5 x 2,4 m), povrch bude tvoriť vsakovacia betónová dlažba.

Súčastou stavebných prác bude aj zrušenie starých stlĺpov verejného osvetlenia vrátane ich podzemného vedenia. Nahradí ich päť nových stĺpov s LED svetlami, nasvietený bude priechod pre chodcov cez hlavnú komunikáciu, ako aj priechod vjazdu na parkovisko bytového domu ADAM.

Projekt počíta aj s novou výsadbou zelene v podobe trávnika, štyroch solitérnych stromov druhu Hrab obyčajný, kríkov či trvalkového záhona. Z dôvodu nevyhovujúceho zdravotného stavu odstránia tri stromy.


Situačný výkres z projektovej dokumentácie (klikni pre zväčšenie)

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 5. mája 2021 9:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.