reklama

Na Okružnej ulici má vzniknúť 15 parkovacích miest, zmeny sa dotknú chodníka aj zelene

Oproti obytným domom na Okružnej ulici 7-9 na sídlisku Vodáreň ma pribudnúť 15 parkovacích miest.

Mesto Trnava chce mať v priebehu letných mesiacov vypracovanú projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie s podrobnosťou realizačného projektu pre investičný zámer vybudovania 15 nových parkovacích miest na Okružnej ulici.

Projekt bude okrem nových priestorov pre parkovanie áut riešiť aj polohu autobusovej zastávky pri bytovom dome Adam, ktorá sa v súčasnosti nachádza v jazdnom pruhu. Zastávka bude premiestnená ďalej od cesty a pre autobusy sa vytvorí zastávkový záliv.

Súčasťou zámeru je tiež posunutie a vybudovanie nového chodníka v dĺžke približne 90 metrov tak, ako ukazuje štúdia spracovaná Mestským úradom v Trnave v roku 2018.


Nové parkovacie miesta majú vzniknúť z tohto pohľadu na ľavej strane v zelenom páse

Reprofoto: Google Street View


Štúdia vypracovaná mestom Trnava ukazuje plánované umiestnenie nových parkovacích miest

ZDROJ: Mesto Trnava

Povrch nových parkovacích miest má tvoriť podľa odporúčania mesta drenážna vsakovacia dlažba, chodníky budú realizované z betónovej dlažby.

Zastávkový záliv pre autobusy dostane povrch z cementobetónu.

Súčasťou projektu sú aj vyvolané sadovnícke úpravy. Od zhotoviteľa projektovej dokumentácie požaduje mesto “v plnom rozsahu rešpektovať dreviny začlenené do architektonického riešenia ulice a dreviny rastúce v dosahu riešenej stavby, pričom je nutné zabezpečiť ich ochranu v zmysle platného zákona o ochrane prírody a krajiny”.

Dreviny navrhnuté na asanáciu budú doplnené náhradnou výsadbou. “Základnú kostru ozelenenia riešeného uličného priestoru budú tvoriť pôvodné a navrhované stromy vysadené ako alej, stromoradie, solitéry a podobne,” uvádza mesto Trnava.

Projekt bude riešiť aj návrh zmeny jestvujúceho vedenia a stĺpov verejného osvetlenia, ktoré sú stavbou dotknuté.

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 14. mája 2019 13:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

18 komentárov pre “Na Okružnej ulici má vzniknúť 15 parkovacích miest, zmeny sa dotknú chodníka aj zelene”

 1. 1
  sTToka says:

  no a netreba zabudnut na značku povolujucu maximalku 40 a nakreslit pred obchod farby laky žltú hrubú čáru

 2. 2
  Šuflík says:

  Ďalšia šuflíková story?

 3. 3
  Kedy? says:

  Bude, pripravuje sa, plánuje sa, … typické

  Kedy konečne budú články typu:
  – vybudovali
  – odovzdali do užívania
  – zhotovili
  – zrealizovali
  – opravili
  – spojazdnili
  – sprevádzkovali
  – sfunkčnili
  – postavili
  – atď

  Stále len čosi vzdialené, hmlisté, typu zelená lávka alebo cykloveža.

 4. 4
  natare says:

  O tom, čo sa urobilo nemôžu písať, pretože sa v podstate nič nerobí, nedokážu ani riešiť jednoduché podnety z odkazu pre starostu. Mimochodom, prečo sa už nezobrazujú priamo na tejto stránke?

  • 4.1
   Filip says:

   Mne sa podnety ukazuju su pod vzdy clankom aj teraz ich tu mam.

  • 4.2
   súhlas says:

   Presne tak a hlavne verejne klamú.Nemenovaní ľudia si dosadzujú svojich ľudí bez výberového konania a nič sa nedeje.Na mestskej polície vznikajú nové funkcie na základe dlhoročného kamarátstva…Primátor je mimo ako vždy…Nedokážu preveriť ani jednoduchý podnet.

 5. 5
  traja says:

  minimálne traja…Hlavne nová funkcia preventistu bol gól pre všetkých.Trnave nestačí jeden,ale musia byť dvaja.

 6. 6
  Lepší says:

  Tak Lepší sľubovali transparentnosť a skutek utek. Normálne tomu neverím, že za Brocku sa dejú takéto veci. On sa len hrá na pána transparentného.

 7. 7
  Igor Keleši says:

  Už ma unavuje a uráža hlúposť,neznalosť,anon.arogancia,či závisť niektor.diskutérov.Stále viac nadobúdam presvedčenie,že ide len o závisť niektorého kolegu(žiaĺ)Tak opät a posledný krát.Žiadna nová funkcia,či pracov.miesto vytvorene nebolo!!!(teda nemuselo byť ani žiadne výber.konanie,či už transparentne,alebo netransparentné,ako radi uvádzate)Podĺa org.pracovneho poriadku msp,je stanovená tabuĺka-prevencia.p.Nemečková sa vrátila z materskej dovol.má riadne doštudovanú Pol.akadémiu i zo zameranim na prevenciu.Bolo by hlúposťou teda nevyužit jej kvalifikáciu a odbornosť.Všetko bolo riadne prekonzultovane s p.primátorom a dlhodobo bolo treba prevenciu(vzhĺadom na rozsah úloh,zamerania od maters.školok až po seniorov)posilnit a naštartovať(medial.vystup,prednášky,projekty,zasadnutia rady vlad.pre prevenciu i web.stránku msp)Je to mojou zodpovednosťou i zákonnou povinnosťou.Viac už nemam k veci čo dodat.

 8. 8
  Prevencia says:

  Dlhodobo bolo treba prevenciu. Tak Trnave nestačí jeden preventista, ale musia byť dvaja. Najprv prídu do školy štátni policajti a potom nabehnú mestskí… No veď sa musí vykazovať činnosť zbytočných ľudí. Tá Web stránka to je fakt na smiech. Ste dobrý hráč, to sa musí uznať. Držím palce v ďalšom hospodárení s verejnými financiami. Áno 30 rokov je jeden preventista a potom príde ďalší. Tým pádom nevznikla žiadna funkcia. Ospravedlňujem sa.

 9. 9
  Igor.keleši says:

  Ospravedlnenie beriem bez irónie.Ak budete mat tu odvahu,bez anon.podnetov,rad Vas oboznámim s problematikou,rád Vám ukážem o čom to je a aké úlohy treba plniť.Ak je stránka na smiech a ste odborník,dáme si poradiť.U mňa máte dvere otvorené(len treba mať i gule )Viete kde ma nájdete a ja budem len rád.

  • 9.1
   Amater says:

   Nástupom nového vedenia mesta sa pozícia preventistov značne rozšírila a ako uvádzam v predchádzajúcom príspevku je na čom pracovať. Takže prajem hodne úspechov v práci a samozrejme aj hmatateľných úspechov . Priznávam že s guľami alebo bez nich je na čo poukazovať a na čom pracovať. Pán Keleši ale po troch by mestské policajtky chodiť nemuseli.

 10. 10
  Dan says:

  Nástupom nového vedenia sa navýšili nové pozície na mestskom úrade a ako vidíme aj na mestskej polície. Čo tam potom, že rodičia musia v škôlke či škole platiť neustále rôzne doplatky.

  • 10.1
   Amater says:

   Tak ako hovoríš aj ostatné skupiny obyvateľsta dostávajú poukážky na poplatky prevyšujúce ich možnosti, npr. poplatok za seniorsku škôlku predstavujú 240 € mesačne.

 11. 11
  eko says:

  Informácia – Nové parkovacie miesta majú vzniknúť z tohto pohľadu na ľavej strane v zelenom páse
  Samozrejme pseudoaktivista, kosič zelene a rúbač parkov nedokáže nič vyriešiť tak aby nezničil niečo iné. Budujeme mestá pre autá, bicykle a nie pre ľudí. Nič sa nezmenilo.
  Každé parkovisko na úkor zelene je v podstate ekoterorizmus. Dali sme plochu autám zobrali deťom a ľuďom. Nikdy už sa to nevráti. Kde je náhrada m2 zaniknutej zelene ? Nemyslím stromy.
  Rezidenčné karty, karty Trnavčana, podzemné parkoviská atd v nedohľadne.
  Toto sa bude na FB vyhlasovať za úspech. Správcovia kultu to budú lajkovať.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.