reklama

Na Okružnej ulici má vzniknúť 15 parkovacích miest, zmeny sa dotknú chodníka aj zelene

Oproti obytným domom na Okružnej ulici 7-9 na sídlisku Vodáreň ma pribudnúť 15 parkovacích miest.

Mesto Trnava chce mať v priebehu letných mesiacov vypracovanú projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie s podrobnosťou realizačného projektu pre investičný zámer vybudovania 15 nových parkovacích miest na Okružnej ulici.

Projekt bude okrem nových priestorov pre parkovanie áut riešiť aj polohu autobusovej zastávky pri bytovom dome Adam, ktorá sa v súčasnosti nachádza v jazdnom pruhu. Zastávka bude premiestnená ďalej od cesty a pre autobusy sa vytvorí zastávkový záliv.

Súčasťou zámeru je tiež posunutie a vybudovanie nového chodníka v dĺžke približne 90 metrov tak, ako ukazuje štúdia spracovaná Mestským úradom v Trnave v roku 2018.


Nové parkovacie miesta majú vzniknúť z tohto pohľadu na ľavej strane v zelenom páse

Reprofoto: Google Street View


Štúdia vypracovaná mestom Trnava ukazuje plánované umiestnenie nových parkovacích miest

ZDROJ: Mesto Trnava

Povrch nových parkovacích miest má tvoriť podľa odporúčania mesta drenážna vsakovacia dlažba, chodníky budú realizované z betónovej dlažby.

Zastávkový záliv pre autobusy dostane povrch z cementobetónu.

Súčasťou projektu sú aj vyvolané sadovnícke úpravy. Od zhotoviteľa projektovej dokumentácie požaduje mesto „v plnom rozsahu rešpektovať dreviny začlenené do architektonického riešenia ulice a dreviny rastúce v dosahu riešenej stavby, pričom je nutné zabezpečiť ich ochranu v zmysle platného zákona o ochrane prírody a krajiny“.

Dreviny navrhnuté na asanáciu budú doplnené náhradnou výsadbou. „Základnú kostru ozelenenia riešeného uličného priestoru budú tvoriť pôvodné a navrhované stromy vysadené ako alej, stromoradie, solitéry a podobne,“ uvádza mesto Trnava.

Projekt bude riešiť aj návrh zmeny jestvujúceho vedenia a stĺpov verejného osvetlenia, ktoré sú stavbou dotknuté.

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 14. mája 2019 13:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Okružnej ulici má vzniknúť 15 parkovacích miest, zmeny sa dotknú chodníka aj zelene”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.