reklama

Kochan a Blažo vystavujú vtipné a bizarné Fotky! v kníhkupectve AF

Výstavu jedinečných fotografií Trnavčanov Cyrila Blaža a Martina Kochana sprístupnia v stredu 5. marca o 18. hodine v kníhkupectve AF na Štefánikovej ulici 5.

Kurátorom výstavy nazvanej jednoducho Fotky! je bývalý riaditeľ Galérie Jána Koniarka Vladimír Beskid.

blazo-kochan-travolta
Cyro, Dido, Travolta a Jednota

FOTO: Martin Kochan

Dobre mierený vtip je často účinnejší než strohá kritika. Tak sa dajú opísať fotografie Martina Kochana a Cyrila Blaža. No nemôžeme povedať, že ide iba o záznamy situačných anekdot. Irónia je spôsob, akým demaskujú bizarnosť reality.

V duchu „vagabundskej“ estetiky sa túlajú mestom, odhaľujú zabudnuté krajiny alebo aranžujú vlastné – od post industriálneho predmestia po hyperkonzumný mikrokozmos obchodného centra. Vytvárajú nové kontexty reagujúce nielen na atmosféru doby s odkazmi na populárnu kultúru, ale aj na históriu umenia a jeho inštitucionálne vnímanie, vykresľujúce ho ako nedotknuteľnú a okolím neznečistenú slonovinovú vežu,“ komentuje zbierku originálnych fotografií trnavských autorov Peter Molari.

Plagát:
kochan-plag

Ulož ako PDF
Napísal 4. marca 2014 10:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kochan a Blažo vystavujú vtipné a bizarné Fotky! v kníhkupectve AF”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.