reklama

Spisovateľ Feldek besedoval v Univerzitnej knižnici UCM v Trnave

Univerzitná knižnica UCM v Trnave privítala 2. apríla 2014 vo svojich priestoroch vzácnych hostí: spisovateľov Ľubomíra Feldeka a Mareka Vadasa, šansoniérku Katku Feldekovú, ktorá vystúpila s hudobným sprievodom Richarda Šimurku a Martu Bábikovú, redaktorku Literárneho informačného centra.

Prezentáciu najnovšej knihy Ľubomíra Feldeka – Ťahák z dejín slovenskej literatúry (Alebo od Lomidreva po Malkáča), ktorú vydalo vydavateľstvo LIC, spojenú s besedou a šansónmi v podaní Katky Feldekovej, pripravila Univerzitná knižnica UCM v spolupráci s Literárnym informačným centrom v Bratislave (LIC).

Podujatie otvorila riaditeľka Univerzitnej knižnice Darina Kráľová. Vo svojom príhovore predstavila hostí a informovala o podujatiach a aktivitách Univerzitnej knižnice UCM počas 15. ročníka Týždňa slovenských knižníc.

feldek-ucm

FOTO: UCM

Otázky moderátorky Marty Bábikovej z LIC boli zamerané najmä na autorov netradičný pohľad na dejiny slovenskej literatúry od Proglasu a rozprávok až po Dobrovodu alebo, ako prezrádza už názov knihy, „od Lomidreva po Malkáča“.

Ľubomír Feldek si zaspomínal na viacerých spisovateľov ako napríklad Ruda Slobodu, členov tzv. Trnavskej skupiny: Jána Stacha, Jána Ondruša a Jozefa Mihalkoviča, Ivana Horvátha, Vojtecha Mihálika, Miroslava Válka i Ľuba Dobrovodu.

Feldek verí v príťažlivosť slovenskej literatúry, verí, že sa už čoskoro podarí pritiahnuť pozornosť sveta na slovenskú literatúru a ako uvádza v úvode svojej knihy: „Rád by sa o to skromnou mierou zaslúžil aj tento neúplný Ťahák.“

Ľubomír Feldek je aj autorom piesňových textov, píše ich výlučne pre svoju dcéru šansoniérku Katarínu Feldekovú. Počas podujatia zazneli tri šansóny v podaní Katky s hudobným doprovodom Richarda Šimurku, ktoré účastníci odmenili veľkým potleskom.

O podujatí informovala Mgr. Dominika Zdaríleková z UCM v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 4. apríla 2014 10:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.