reklama

Dostupnosť Univerzitnej knižnice UCM zlepší bibliobox

Univerzitná knižnica Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) uviedla do prevádzky bibliobox.

Stala sa prvou akademickou knižnicou v kraji a šiestou na Slovensku, ktorá túto službu svojim používateľom sprístupnila, informovala referentka PR UCM Dominika Zdarileková.

Na Slovensku sa v súčasnosti nachádza 26 biblioboxov, z toho väčšina je vo verejných knižniciach.

Zariadenie umožňuje čitateľom vrátiť vypožičané knihy, časopisy a iné dokumenty 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Jednoducho vtedy, keď to vyhovuje čitateľovi.

bibliobox-matus
Zariadenie slávnostne spustil do prevádzky rektor UCM Jozef Matúš

„Bibliobox zakúpila UK UCM z finančných prostriedkov získaných z Dotačného programu Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a povinnú päťpercentnú spoluúčasť uhradil zriaďovateľ knižnice, teda UCM,“ priblížila Zdarileková.

Bibliobox prinesie používateľom knižnice väčší komfort pri vrátení vypožičaných dokumentov a používatelia môžu vypožičané dokumenty vrátiť nepretržite 24 hodín denne, a to najmä v čase, keď je knižnica z rôznych dôvodov zatvorená – deň pracovného pokoja, sviatky, čas mimo otváracích hodín, technické výpadky a podobne.

Používatelia budú mať v týchto prípadoch možnosť knihy, ktoré chcú vrátiť, hodiť do Biblioboxu. Vyhnú sa tak i sankciám za včasné nevrátenie kníh. Knihy im budú z konta odpísané do dvoch pracovných dní a používatelia majú možnosť overenia cez on-line katalóg. Výhodou inštalácie Biblioboxu mimo budovu knižnice je okrem jeho základnej funkcie vracania kníh aj možnosť propagácie knižnice.

„Bibliobox má viacero ochranných prvkov, ktoré zabránia jeho znehodnoteniu, vykradnutiu, či poškodeniu dočasne uskladnených titulov,“ doplnila.

Ulož ako PDF
Napísal 13. júla 2014 8:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Dostupnosť Univerzitnej knižnice UCM zlepší bibliobox”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.