reklama

Mesto spustilo nový portál cestovného ruchu vitajtevtrnave.sk

Nový portál cestovného ruchu spustilo mesto Trnava 30. apríla na adrese www.vitajtevtrnave.sk.

Trnavská samospráva ponúka prostredníctvom internetovej stránky obyvateľom a návštevníkom mesta množstvo informácií vo forme autorských textov, fotografií, 3D pohľadov a atraktívnych videí o živote v meste, histórii, pamiatkach, aktuálnych podujatiach, predstavuje pravidelné športové a kultúrne akcie.

Návštevníci webu získajú informácie aj o atrakciách regiónu, kultúrnych stánkoch, možnostiach turistiky a trávenia voľného času. V samostatných sekciách predstavuje portál gastronomické prevádzky, kaviarne, obchodné centrá, inštitúcie, úrady, približuje možnosti ubytovania a prináša ďalšie komplexné informácie o trnavskom regióne.

vitajte-v-tt
Titulná stránka portálu vitajtevtrnave.sk

Na tvorbe obsahu portálu spolupracovali zamestnanci úseku komunikácie a marketingu aj s naslovovzatými odborníkmi z jednotlivých oblastí a známymi fotografmi Blažejom Vittekom, Bedrichom Schreiberom, Danom Mištinom, Jánom Tarábkom, atď. Trnavské pamiatky spracovala osobitým spôsobom Daniela Zacharová z Pamiatkového úradu, spoluautorka kníh Trnava na starých pohľadniciach a Trnava – mestská pamiatková rezervácia, prírodu a turistické trasy opísal Tibor Kollár, vydavateľ renomovaného časopisu o krásach Slovenska s dlhoročnou tradíciou, vínnu turistiku zmapoval Tibor Vittek, redaktor známeho slovenského časopisu venovaného vínu. V rámci tohto projektu po prvý raz vzniklo aj pätnásť videí o pamiatkach a pozoruhodnostiach Trnavy a okolia, ktoré spracovala so svojím kolektívom Trnavčanka Martina Slováková,“ priblížila Jana Gmitterová z referátu komunikácie mestského úradu.

Stránka vitajtevtrnave.sk je dostupná aj v anglickej a nemeckej jazykovej mutácii.

Prostriedky vo výške 108-tisíc eur na financovanie výroby portálu získalo mesto z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci projektu Komplexná podpora cestovného ruchu v regióne Trnava.

Dodávku multimediálneho obsahu webu zabezpečovala spoločnosť Marketinx, technickú stránku portálu realizovala firma Lomtec na základe zmluvy s mestom, ktorú podpísali v júni 2013.

VIDEO: Mestská veža (PCR vitajtevtrnave.sk)

Ulož ako PDF
Napísal 1. mája 2014 11:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto spustilo nový portál cestovného ruchu vitajtevtrnave.sk”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.