reklama

Trnava sa zapojila do projektu zameraného na rozvoj kultúry a cestovného ruchu. Privítala účastníkov z partnerských miest

Štvrté podujatie projektu Cultural Twinning sa uskutočnilo v Trnave počas druhého septembrového víkendu. Hostia mali v Trnave pripravený pestrý a nabitý program. Okrem pracovných stretnutí mali možnosť spoznať Trnavu a jej okolie.

Hlavným cieľom dvojročného projektu je vytvoriť silnú sieť partnerských miest, ktoré by vzájomne podporovali kultúrny cestovný ruch a zvyšovali povedomie občanov o význame kultúrneho dedičstva.

Počas pracovných stretnutí majú partneri príležitosť nielen sa vzájomne stretnúť, navzájom si prezentovať svoje mestá, ale tiež komunikovať s miestnymi aktérmi pôsobiacimi v oblasti kultúrneho dedičstva a počas podujatí vytvárania sietí spolupráce.

„Projekt CUT (Twinning tourism promoting Cultural Heritage) vedie partnerské mesto Novo Mesto (Slovinsko) v spolupráci s ALDA, Rozvojovým centrom Novo Mesto a mestami: Herceg Novi (Čierna Hora), Torun (Poľsko), Vilafranca de Penedés ( Španielsko), Trnava (Slovensko), Langhenagen (Nemecko), Buhel (Nemecko), Bihac (Bosna a Hercegovina),“ predstavila účastníkov Klára Ondrušová, referát propagácie a marketingu mesta Trnava.

FOTO: Trnava Tourism

Tentokrát hostila účastníkov partnerských miest projektu práve Trnava. Do spolupráce bola prizvaná aj OOCR Trnava Tourism, ktorej hlavným zameraním je práve rozvoj cestovného ruchu v regióne Trnava.

Program bol rozdelený na tri dni a partneri z členských miest mali možnosť okrem pracovných stretnutí, na ktorých boli odprezentované produktové balíčky jednotlivých partnerov, spoznať krásy Trnavy a okolia autenticky na vlastnej koži.

Spolu so sprievodcom v dobovom kostýme sa najskôr skupina vydala na prehliadku do najstaršej časti mesta. Navštívili jednu z najkrajších dominánt Trnavy – Katedrálu sv. Jána Krstiteľa, ktorá sa radí medzi prvé ranobarokové stavby v strednej Európe. Jeden z najočarujúcejších výhľadov na Baziliku sv. Mikuláša sa im naskytol počas prechádzky po hradbách. Predstavený im bol aj vzácny románsky karner.

Po prehliadke so sprievodcom sa skupina zúčastnila organového koncertu v Bazilike sv. Mikuláša v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva, ktoré prebiehajú počas celého septembra. Príjemným ukončením náročného dňa bola spoločná večera s typickou trnavskou kulinárskou špecialitou.

Na druhý deň čakal partnerov výstup na Mestskú vežu, z ktorej mali krásny výhľad na mesto a okolie, zaujala ich aj prehliadka najstaršej časti historickej radnice zo začiatku 14. storočia.

FOTO: Trnava Tourism

„Sme veľmi radi, že stretnutie bolo naplánované počas najväčšieho podujatia v Trnave – Tradičného trnavského jarmoku, ktorý nadväzuje na bohatú tradíciu dávnych mestských trhov, a tak ju mohli naši partneri zažiť na vlastnej koži,“ uviedla Klára Ondrušová.

Atraktívnym zážitkom bolo podujatie Stredovek pod hradbami, s ukážkami stredovekého života, starodávnych remesiel a výrobkov. Hostia ochutnali dobové jedlá a nápoje, zažili rytierske súboje, a poniektorí si vyskúšali i lukostreľbu.

Prekvapením bola prehliadka Medolandie v Dolnej Krupej spojená s ochutnávkou svetovo oceňovanej trnavskej medoviny a gastronomickým zážitkom v novo otvorenej reštaurácii, ktorá je súčasťou komplexu Medolandia.

V závere stretnutia mali účastníci partnerských krajín možnosť zhodnotiť potenciál mesta Trnava a zároveň bola odprezentovaná ponuka nasledujúceho programu, ktorý predstavili zástupcovia Vilafranca de Penedés (Španielsko). Ten bude mať pokračovanie koncom októbra.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 27. septembra 2019 7:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava sa zapojila do projektu zameraného na rozvoj kultúry a cestovného ruchu. Privítala účastníkov z partnerských miest”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.