reklama

Trojičné námestie opäť ožije históriou. Uvidíte šermiarov, sokoliarov aj živé šachy

Posledný májový deň bude v znamení objavovania starobylej histórie nášho mesta. Po druhý raz sa v centre uskutoční podujatie Navštív a objav Trnavu.

Mesto Trnava v spolupráci s agentúrou Hector ponúknu šermiarske súboje, živé šachy, pri ktorých pôjde o život, sokoliarske predstavenia, tematické prehliadky mesta, dobové atrakcie aj hudbu. To všetko čaká na Trnavčanov a návštevníkov historického centra v sobotu 31. mája.

Aj druhý ročník podujatia bude spojený s prehliadkami mesta v podaní sprievodcov zaodetých v historických kostýmoch.

zive-sachy-tt
Živé šachy na Trojičnom námestí počas premiéry podujatia pred dvoma rokmi

Prostredníctvom sprievodcov môžu návštevníci spoznať históriu mestského opevnenia, západného krídla radnice alebo mestskej veže,“ priblížil Bystrík Holeček z agentúry Hector.

Ako pripomenul, organizátori myslia aj na deti. Na najmenších čakajú na Trojičnom námestí dobové a atrakcie a hry, pri ktorých vyskúšajú svoju zručnosť a obratnosť.

Podujatie Navštív a objav Trnavu otvorí v sobotu 31. mája o 10. hodine úvodný ceremoniál, výstrel z dela a slávnostný sprievod mestom.

Deň plný histórie ukončíme na námestí o 18. hodine opäť výstrelom z dela. Všetkých srdečne pozývame,“ dodal Holeček.

Vstup na celý program je voľný.

Podujatie pripravuje mesto Trnava v spolupráci s Európskou úniou a Agentúrou HECTOR. Tento projekt je spolufinancovaný z ERDF
Investícia do vašej budúcnosti.

Plagát:
navstiv-objav-plag

Ulož ako PDF
Napísal 22. mája 2014 10:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.