reklama

Pútavé podujatie Navštív a objav Trnavu otvorí na námestí výstrel z dela

Sprievodcovia odetí v historických kostýmoch, šermiarske súboje, živé šachy, pri ktorých pôjde o život, sokoliarske predstavenia, tematické prehliadky mesta, dobové atrakcie a hudba. Taký je scenár podujatia Navštív a objav Trnavu, ktoré sa uskutoční v centre mesta v sobotu 31. mája 2014.

Celodňový program otvoria dopoludnia o 10. hodine originálnym spôsobom – súčasťou slávnostného ceremoniálu bude aj výstrel z dela.

Prvé predstavenie živých šachov príde na rad o 10.30. O hodinu neskôr zabavia prítomné publikum na Trojičnom námestí sokoliari.

Na pravé poludnie nastane čas pre neľútostné súboje šermiarov.

navstiv-objav2012
Najväčšie súboje na život a na smrť sa odohrajú opäť na Trojičnom námestí

Od 13.30 hodiny sa môžu návštevníci zúčastniť tematických prehliadok mestského opevnenia, západného krídla radnice alebo mestskej veže v spoločnosti profesionálnych sprievodcov.

Druhé živé šachy na veľkoplošnej šachovnici umiestnenej na námestí sa odohrajú o 16.30 hodine.

Po skončení dramatického predstavenia bude nasledovať ďalší vstup sokoliarov a súboje šermiarskych majstrov.

Podujatie Navštív a objav Trnavu ukončí na Trojičnom námestí delová salva o 18. hodine.

Vstup na celý program je voľný.

Podujatie pripravuje mesto Trnava v spolupráci s Európskou úniou a Agentúrou HECTOR. Tento projekt je spolufinancovaný z ERDF Investícia do vašej budúcnosti.

Ulož ako PDF
Napísal 29. mája 2014 17:56. Článok je zaradený do rubriky: Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.