reklama

Šermiari, sokoliari, prehliadky mesta a koncerty – to je nová akcia Navštív a objav Trnavu

Počas posledného aprílového víkendu bude v centre mesta mimoriadne živo. V rámci nového podujatia Navštív a objav Trnavu pripravuje samospráva v sobotu 28. apríla 2012 atraktívne prehliadky historických pamätihodností spojené s profesionálnym výkladom sprievodcov.

Trnavčania aj návštevníci mesta sa zoznámia s baštou mestského opevnenia, mestskou vežou, západným krídlom radnice a najcennejšími pamiatkami. Najmenší spoznajú históriu Trnavy cez rozprávania povestí a pútavých príbehov.

Lákadlom iste bude večerná prehliadka Katedrály sv. Jána Krstiteľa.

Sobotňajší program uzatvoria koncerty úspešných trnavských muzikantov Allana Mikušeka, Bystríka Červeného, Dana Heribana a Roba Opatovského v Mestskom amfiteátri.

V nedeľu 29. apríla sa na Trojičnom námestí uskutoční viacero atraktívnych podujatí. Diváci uvidia živý šachový turnaj, šermiarske vystúpenia Trnavského šermiarskeho cechu, Kompánia trnavských žoldnierov pripravuje sokoliarske vystúpenia.

Program uzatvorí koncert historickej hudby v podaní skupiny Brass Collegium z ochôdzky mestskej veže.

Chceme ukázať mesto a sprostredkovať jeho históriu obyvateľom aj návštevníkom Trnavy z odlišného pohľadu a zaujímavou formou. Myšlienkou pri vzniku bola snaha o prepojenie príbehov o histórii mesta s hudobnými koncertami a atraktívnymi vystúpeniami na námestí. Zámerom mesta je vytvoriť podujatie, ktoré sa stane v budúcnosti lákadlom aj pre turistov,“ priblížil člen organizačného štábu Peter Cagala z mestského úradu.

Vstup na všetky podujatia bude bezplatný.

Ulož ako PDF
Napísal 12. apríla 2012 9:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Šermiari, sokoliari, prehliadky mesta a koncerty – to je nová akcia Navštív a objav Trnavu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.