reklama

Na námestí sa hrali neľútostné šachy na život a na smrť

Živé šachové figúrky, sokoliari aj šermiari sa postarali o napínavú a na zážitky bohatú sobotu na Trojičnom námestí.

Podujatie Navštív a objav Trnavu sa uskutočnilo v centre mesta po dvojročnej pauze a opäť potešilo stovky prítomných divákov všetkých vekových kategórií.

Azda najväčší úspech mali v publiku neľútostné šachové partie so skutočnými postavami na veľkoplošnej šachovnici umiestnenej v strede námestia.

navstiv-objav-t

Kým dvaja hráči bezpečne a pohodlne umiestnení na vyvýšenom pódiu nevinne ťahali len drevenými figúrkami, dolu na šachovnici sa odohrával práve ich pričinením skutočný boj na život a na smrť.

Živé šachové postavy sa navzájom kántrili všakovakými spôsobmi – ubitím palicou, prepichnutím meča, prestrelením oka kušou či puškou, kráľovné najradšej nivočili svojich protivníkov jedom nasypaným do čaše s vínom.

Veľmi sa tešíme, prišlo množstvo ľudí a dobre sa bavili. Vyšlo aj počasie, bol to fajn deň,“ hodnotil Bystrík Holeček z agentúry Hector, ktorá spoločne s mestom Trnava organizovala po druhý raz akciu Navštív a objav Trnavu.

Súčasťou celodenného programu boli aj súboje šermiarov a šou skvelých sokoliarov z Banskej Štiavnice.

Milovníci histórie mali možnosť vďaka sprievodcom bližšie sa zoznámiť s mestskými hradbami, históriou západného krídla radnice alebo mestskou vežou.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 31. mája 2014 19:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na námestí sa hrali neľútostné šachy na život a na smrť”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.