reklama

Na námestí sa hrali neľútostné šachy na život a na smrť

Živé šachové figúrky, sokoliari aj šermiari sa postarali o napínavú a na zážitky bohatú sobotu na Trojičnom námestí.

Podujatie Navštív a objav Trnavu sa uskutočnilo v centre mesta po dvojročnej pauze a opäť potešilo stovky prítomných divákov všetkých vekových kategórií.

Azda najväčší úspech mali v publiku neľútostné šachové partie so skutočnými postavami na veľkoplošnej šachovnici umiestnenej v strede námestia.

navstiv-objav-t

Kým dvaja hráči bezpečne a pohodlne umiestnení na vyvýšenom pódiu nevinne ťahali len drevenými figúrkami, dolu na šachovnici sa odohrával práve ich pričinením skutočný boj na život a na smrť.

Živé šachové postavy sa navzájom kántrili všakovakými spôsobmi – ubitím palicou, prepichnutím meča, prestrelením oka kušou či puškou, kráľovné najradšej nivočili svojich protivníkov jedom nasypaným do čaše s vínom.

Veľmi sa tešíme, prišlo množstvo ľudí a dobre sa bavili. Vyšlo aj počasie, bol to fajn deň,” hodnotil Bystrík Holeček z agentúry Hector, ktorá spoločne s mestom Trnava organizovala po druhý raz akciu Navštív a objav Trnavu.

Súčasťou celodenného programu boli aj súboje šermiarov a šou skvelých sokoliarov z Banskej Štiavnice.

Milovníci histórie mali možnosť vďaka sprievodcom bližšie sa zoznámiť s mestskými hradbami, históriou západného krídla radnice alebo mestskou vežou.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 31. mája 2014 19:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Na námestí sa hrali neľútostné šachy na život a na smrť”

 1. 1
  skuter says:

  Fajnové to bolo :)

 2. 2
  honza k. says:

  Ked toto bola fajnove tak ja som alah. Nic velke nic

 3. 3
  honza k. says:

  Asi moje deti uznavaju ine hodnoty.

 4. 4
  Juro says:

  Tam neprezentovali nijake hodnoty, bol to vylet do historie. Ale ved nemusi sa vsetkym pacit vsetko.

 5. 5
  natare says:

  Bola to veľmi dobrá akcia. Každú sobotu by sa malo v meste niečo diať. Prídu sa pozrieť domáci aj turisti a mesto konečne ožije tak ako historická časť Košíc či Bratislavy. Len tak ďalej.

 6. 6
  Palko says:

  Mne osobne trochu vadila tá muzika od predávajúcich Indiánov v rohu námestia. Nemali ju síce hlasno, ale aj tak sa to miešalo. Neviem ako sa na MsÚ určujú akcie (miesta pre predajcov) na námestí. Keď vedeli, že tam bude šach aj s podporou mesta, mali Indiánov posunúť viac k Jednote.
  Raz už tuším mesto jednu akciu na námestí zrušilo kvôli inej akcii, ale to bola skôr politická objednávka.

  Šach ako vždy kvalita. Trochu viac dobovej hudby by ešte zlepšilo atmosféru. :)

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.