reklama

Víkend v znamení spoznávania histórie si v centre užili stovky Trnavčanov

Nové podujatie Navštív a objav Trnavu, ktoré pripravila pre obyvateľov a návštevníkov mestská samospráva, zaznamenalo u Trnavčanov úspech.

Veľké skupinky záujemcov o spoznávanie histórie starobylej Trnavy sa pohybovali v centre už od sobotného dopoludnia. Formou tematických prehliadok boli sprístupnené mestská veža, západné krídlo radnice, bašta v Bernolákovej bráne, ale aj Katedrála sv. Jána Krstiteľa.

Veľký úspech mala aj prehliadka Kráľovská Trnava určená deťom. Najmenší návštevníci si prezreli karner pri Dóme sv. Mikuláša a spoznali históriu mesta cez pútavé príbehy a povesti.


Pohľad na živé šachy z mestskej veže

Program prvého dňa zakončili koncerty úspešných trnavských hudovníkov Roba Opatovského, Daniela Heribana, Alana Mikušeka a Bystríka Červeného v amfiteátri.

Nedeľný program na Trojičnom námestí otvorili v krásnom slnečnom počasí živé šachy. Atraktívne podujatie držali v rukách šikovné deti zo šachového krúžku trnavskej Kalokagatie. Pohyby ich figúrkami na malej šachovnici zároveň hýbali živými kráľmi, kráľovnami a pešiakmi stojacimi na 12-metrovom plátne. Scenár podujatia ocenili stovky prítomných divákov niekoľkokrát nadšeným potleskom.

Vyše dvojhodinový program na námestí obohatilo aj zaujímavé divadelné vystúpenie Kompánie trnavských žoldnierov a Trnavského šermiarskeho cechu zaobalené do pútavých príbehov.

Avizované predstavenie sokoliarov z Červeného kameňa síce začalo podľa plánu, ten však pokazil hlavný hrdina – myšiak – ktorý sa jednoducho nechcel stotožniť so skutočnosťou, že má ukazovať svoje zručnosti ľuďom na cudzej pôde v Trnave. Najprv vyletel na Dom kultúry, aby si to po niekoľkých minútach zamieril na budovu pošty, kde zotrval ďalšie dlhé desiatky minút, sledujúc program na zaplnenom námestí.

O záver vydareného víkendu v centre Trnavy sa postaralo hudobné združenie Brass Collegium koncertom z ochodze mestskej veže.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 29. apríla 2012 18:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.