reklama

Prevádzkovateľ čerpacích staníc chce zrevitalizovať parčík na Špačinskej ulici

Na prelome leta a jesene 2014 bude stáť na severnom okraji mesta pri križovatke ulíc Špačinská – Andreja Kmeťa malá samoobslužná čerpacia stanica trnavskej spoločnosti TIR Petroleum.

Projekt je umiestnený vedľa zberného dvora na spevnenej asfaltovej ploche. Pozemky kúpil prevádzkovateľ troch čerpacích staníc na uliciach Nitrianskej, Koniarekovej a Suchovskej ceste od mesta na jar tohto roka.

Spoločnosť pred niekoľkými týždňami požiadala mesto o súhlas s revitalizáciou susedného parčíka na Špačinskej ulici vo vlastnej réžii, čo je nad rámec pôvodnej dohody s mestom, v ktorej sa počítalo len s úpravami priestranstva v dotyku zberného dvora.

tir-park-2
tir-park

Vizualizácie: TIR Petroleum

Podľa informácií P. Kováča z TIR Petroleum zámer revitalizácie parčíka počíta s vybudovaním chodníka zo zámkovej dlažby, výsadbou stromov, rekultiváciou trávnika, pribudne živý plot. Súčasťou projektu je aj vybudovanie odpočinkovej zóny s lavičkami a osvetlením.

Čerpacia stanica mestského typu je určená pre osobné a malé úžitkové automobily. Pôjde o tzv. kontajnerový koncept, čo v praxi znamená, že nádrž na pohonné látky nebude umiestnená v zemi, výstavba si preto nevyžiada výrazné zásahy do okolia.

Realizácia čerpadla bude spojená s úpravou zberného dvora na ulici Andreja Kmeťa v podobe vybudovania nového vstupu, betónového oplotenia a chodníka zo strany čerpacej stanice. Náklady vo výške približne 14-tisíc eur bude hradiť investor.

Zastavaná plocha samotnej čerpacej stanice dosiahne 225 metrov štvorcových.

Vjazd bude riešený s príjazdom z ulice Andreja Kmeťa a výjazdom na Sibírsku ulicu.

Spustenie prevádzky je naplánované na prelom leta a jesene, v letných mesiacoch plánujú začať aj s rekultiváciou parčíka.

O súhlase s použitím pozemkov v parčíku na revitalizáciu budú hlasovať poslanci na júnovej schôdzi mestského zastupiteľstva.

tir-spacinska
tir-park-1

Vizualizácie: TIR Petroleum

parcik-spacinska
Pohľad na súčasný stav v dotknutej lokalite

Ulož ako PDF
Napísal 12. júna 2014 9:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prevádzkovateľ čerpacích staníc chce zrevitalizovať parčík na Špačinskej ulici”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.