reklama

Prevádzkovateľ čerpacích staníc chce zrevitalizovať parčík na Špačinskej ulici

Na prelome leta a jesene 2014 bude stáť na severnom okraji mesta pri križovatke ulíc Špačinská – Andreja Kmeťa malá samoobslužná čerpacia stanica trnavskej spoločnosti TIR Petroleum.

Projekt je umiestnený vedľa zberného dvora na spevnenej asfaltovej ploche. Pozemky kúpil prevádzkovateľ troch čerpacích staníc na uliciach Nitrianskej, Koniarekovej a Suchovskej ceste od mesta na jar tohto roka.

Spoločnosť pred niekoľkými týždňami požiadala mesto o súhlas s revitalizáciou susedného parčíka na Špačinskej ulici vo vlastnej réžii, čo je nad rámec pôvodnej dohody s mestom, v ktorej sa počítalo len s úpravami priestranstva v dotyku zberného dvora.

tir-park-2
tir-park

Vizualizácie: TIR Petroleum

Podľa informácií P. Kováča z TIR Petroleum zámer revitalizácie parčíka počíta s vybudovaním chodníka zo zámkovej dlažby, výsadbou stromov, rekultiváciou trávnika, pribudne živý plot. Súčasťou projektu je aj vybudovanie odpočinkovej zóny s lavičkami a osvetlením.

Čerpacia stanica mestského typu je určená pre osobné a malé úžitkové automobily. Pôjde o tzv. kontajnerový koncept, čo v praxi znamená, že nádrž na pohonné látky nebude umiestnená v zemi, výstavba si preto nevyžiada výrazné zásahy do okolia.

Realizácia čerpadla bude spojená s úpravou zberného dvora na ulici Andreja Kmeťa v podobe vybudovania nového vstupu, betónového oplotenia a chodníka zo strany čerpacej stanice. Náklady vo výške približne 14-tisíc eur bude hradiť investor.

Zastavaná plocha samotnej čerpacej stanice dosiahne 225 metrov štvorcových.

Vjazd bude riešený s príjazdom z ulice Andreja Kmeťa a výjazdom na Sibírsku ulicu.

Spustenie prevádzky je naplánované na prelom leta a jesene, v letných mesiacoch plánujú začať aj s rekultiváciou parčíka.

O súhlase s použitím pozemkov v parčíku na revitalizáciu budú hlasovať poslanci na júnovej schôdzi mestského zastupiteľstva.

tir-spacinska
tir-park-1

Vizualizácie: TIR Petroleum

parcik-spacinska
Pohľad na súčasný stav v dotknutej lokalite

Ulož ako PDF
Napísal 12. júna 2014 9:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prevádzkovateľ čerpacích staníc chce zrevitalizovať parčík na Špačinskej ulici”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.