reklama

Mestský poslanec Pacalaj sa vzdal mandátu, nahradí ho Okruhlica

Poslanec trnavského mestského zastupiteľstva Peter Pacalaj sa po utorňajšej schôdzi vzdal mandátu.

Ako dôvod odstúpenia uviedol neriešenie svojho podnetu z februárového zasadnutia zastupiteľstva, keď poukázal na podľa jeho názoru nelegálnu a nevýhodnú zmluvu medzi mestom Trnava a spoločnosťou TT-Komfort.

Pacalaj tvrdí, že mesto by svoj majetok malo spravovať efektívnejšie vo vlastnej réžii a nie cez súkromnú spoločnosť, v ktorej má 50 – percentný podiel.

zastupitelstvo-pacalaj
Peter Pacalaj (na hornej snímke) už nebude členom poslaneckého zboru

Primátor mesto Trnava Vladimír Butko vyhlásil, že obvinenie vedenia mesta z neriešenia podnetu poslanca Pacalaja nie je pravdivé.

Mesto si nechalo vypracovať dve právne analýzy, jednu vlastným právnym odborom a druhý externou advokátskou kanceláriou. Vecou sme sa starostlivo zaoberali a podnet riešili,“reagoval Butko.

Ako zdôraznil, obe právne analýzy sa zhodujú v tom, že zmluva aj fungovanie vzťahu medzi mestom a spoločnosťou TT-Komfort je v súlade so všetkými ustanoveniami zákona a tvrdenia P. Pacalaja vyvrátili.

Peter Pacalaj patril medzi aktívnych poslancov. Často sa zapájal do rozpráv k jednotlivým bodom programu rokovaní mestského zastupiteľstva. Vo voľbách bol na kandidátke koalície Smer, HZD, HZDS, ND.

Náhradníkom na uvoľnené poslanecké miesto sa stane na septembrovej schôdzi mestského zastupiteľstva Michal Okruhlica (kandidoval za koalíciu SDKÚ-DS, SaS), ktorý skončil ako prvý pod čiarou v komunálnych voľbách 2010 na Prednádraží so stratou deviatich hlasov práve na Pacalaja.

Okruhlica potvrdil, že náhradnícke miesto prijme a v septembri zloží poslanecký sľub. Do konca aktuálneho volebného obdobia sú naplánované ešte dve zasadnutia mestského zastupiteľstva.

Ulož ako PDF
Napísal 25. júna 2014 13:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Mestský poslanec Pacalaj sa vzdal mandátu, nahradí ho Okruhlica”

 1. 1
  andrea says:

  ci pana, aka politicka rosada!
  p. Pacalaj uz nebude na jesen kandidovat?

 2. 2
  Kinder says:

  Pán Butko správcovstvo v súlade so zákonom a v súlade s efektívnym a hospodárnym nakladaním je rozdiel. Skuste si dať urobiť verejnú súťaž na činnosti ktoré TT Komfort zabezpečuje. To ako spravuje TT Komfort vidíme na stave mestských budov každý deň. Hlavne že ich raz za čas predáme ako ruiny.

  • 2.1
   Werner says:

   Pan Kinder,
   Spravovat mestsku budovu a investovat do jej zachrany, pouzijem vase slova, je Rozdiel.
   Za stav mestskych ruin zodpoveda mesto, ktore cez poslancov moze schavlit ich opravu. V ziadnom pripade nie spravcovska spolocnost

   • 2.1.1
    gabo says:

    Áno, to je síce pravda ale tu treba povedať aj B a to, kedy bola naposledy do zastupiteľstva predložená analýza stavu objektov Mesta Trnava s vyčíslením škôd z dôvodu neriešenia ich stavu. Majú všetky budovy robené potrebné revízie a podobne? To, že poslanci neschvália výdavky na ich opravu je jednak ich vizitka ako sa stavajú k zverenému majetku (aj doma by si nechali schátrať byt či dom?), ale neverím, že ak by dostali správu, že hrozí tam a tam k nenávratným škodám, tam a tam hrozí pokuta za nerobené revízie, alebo že niekoho zavrú ak nájomníka šľahne prúd vďaka zdevastovanej inštalácií a podobne, alebo že tie priestory sú tak zdevastované, že nie je o ne záujem a vypočítať predpokladané straty z nájomného a podobne tak by nejaké peniaze aspoň po častiach nenašli. A fakt je rozdiel medzi správou, rekonštrukciou, modernizovaním a záchranou. Záchrana znamená dlhodobo zle spravovaný majetok!

 3. 3
  jojo says:

  TT KOMFORT

  komfortne sme vas vytunelovali ovecky nase drahe ))
  platte a platte

  riaditel TT Komfort si uziva hojnost a bohatstvo, sprava sa, ako sa sprava a mesto plati a plati. A nehnutelnosti chatraju a chatraju ))

  tunel na meste Trnava a la Slota v Ziline !
  ale ked to robia svate kolena, tak je vsetko v poriadku. To ti druhi, ze )

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.