reklama

Príspevková organizácia Mestský zimný štadión sa zmení na Správu majetku mesta Trnava. Zastreší športové zariadenia aj priemyselný park

Príspevková organizácia mesta Trnava Mestský zimný štadión od 1. septembra 2020 zmení názov na Správa majetku mesta Trnava, p.o. (SMMT). Dôvodom sú organizačné zmeny a presun niektorých športových zariadení zo Správy kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava, ako aj Odboru priemyselného parku a inovačných procesov do organizačnej štruktúry budúcej príspevkovej organizácie Správa majetku mesta Trnava.

Poslanci mestského zastupiteľstva schválili 30. júna zmeny organizačného poriadku. Cieľom zmien je “optimalizovať a zefektívniť organizáciu práce a správu majetku mesta, a to aj vo vzťahu k predmetu činnosti príspevkových organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Trnava”.

Pod príspevkovú organizáciu mesta Trnava Mestský zimný štadión, ktorá sa premenuje na Správu majetku mesta Trnava, sa presunie organizačná zložka mestského úradu Odbor priemyselného parku a inovačných procesov.

Organizácia tiež prevezme správu Mestskej plavárne Zátvor, kúpalísk Castiglione a Kamenný mlyn, Mestskej športovej haly na Rybníkovej ulici a tenisových ihrísk so sociálno-prevádzkovou budovou v športovom areáli na Lokomotíve.


Mestský zimný štadión

Ilustračné foto

Súčasťou zmeny bude aj prevod hnuteľného a nehnuteľného majetku účelovo využívaného ako športoviská a športové objekty, ako aj majetok tvoriaci areál priemyselného parku pod Správu majetku mesta Trnava, p.o.

V rámci presunu Odboru priemyselného parku a inovačných procesov zanikne funkcia vedúceho Odboru priemyselného parku a inovačných procesov a tri pracovné miesta referátu správy priemyselného parku.

Materiál predložil na rokovanie mestského zastupiteľstva primátor Peter Bročka.

Ako sa uvádza v dôvodovej správe, zámerom a sledovaným cieľom zmien je zabezpečiť hospodárnosť a racionálne využívanie vstupných faktorov a úspora finančných prostriedkov.

Mesto si sľubuje maximalizáciu efektu DPH, analytickú evidenciu a sprehľadnenie nákladov jednotlivých organizačných jednotiek.

Kritérium DPH bolo použité na rozdelenie činností zabezpečovaných Správou kultúrnych a športových zariadení. “Z analýzy vyplynuli strediská, kde je možné vyťažiť v oblasti DPH: plaváreň Zátvor, Mestská športová hala, kúpalisko Castiglione, kúpalisko Kamenný mlyn, tenisové kurty a z činnosti mesta je to prevádzka Odboru priemyselného parku a inovačných procesov,” vysvetľuje dôvodová správa.

Trnavská radnica prostredníctvom organizácie Správa majetku mesta Trnava v oblasti technického a energetického zhodnotenia majetku očakáva vyprodukovanie úspory v oblasti DPH a úsporu prevádzkových nákladov, napríklad kumuláciou nákupov energií a iných služieb.

Úsporu finančných prostriedkov vidí aj v zníženií pracovných kapacít prerozdelením administratívnych činností medzi jestvujúcimi zamestnancami dotknutých organizácií. “Napríklad agendu Odboru priemyselného parku a inovačných procesov budú spracovávať stávajúci zamestnanci príspevkovej organizácie,” uviedol príklad predkladateľ.

Mestský zimný štadión v súčasnosti nemá obsadenú funkciu riaditeľa, mesto bude hľadať na túto manažérsku pozíciu človeka formou výberového konania.

Ulož ako PDF
Napísal 1. júla 2020 8:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Príspevková organizácia Mestský zimný štadión sa zmení na Správu majetku mesta Trnava. Zastreší športové zariadenia aj priemyselný park”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.