reklama

Zimný štadión investície určite neminú, sľubuje primátor Bročka

Zimný štadión na Spartakovskej ulici bude prevádzkovať obchodná spoločnosť Mestský zimný štadión, s.r.o., Trnava. Súhlas s jej založením vyslovili hlasovaním trnavskí poslanci na septembrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Konateľom spoločnosti so stopercentnou majetkovou účasťou mesta bude Peter Pčolka, ktorý je v súčasnosti správcom štadióna ako zamestnanec Správy kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava (SKaŠZ).

Do dozornej rady zvolilo mestské zastupiteľstvo poslancov Juraja Fuzáka, Andreja Farkaša, Mariána Galbavého, Rastislava Mráza a viceprimátora Tibora Pekarčíka.

Zimný štadión je po prevzatí objektu od súkromného nájomcu v správe mesta približne 1,5 roka. Primátor Peter Bročka na podnet poslanca Mráza prisľúbil predloženie informatívnej správy o finančnom hospodárení štadióna pod správou mestskej organizácie.


Mestský zimný štadión

FOTO: SKaŠZ mesta Trnava

Spoločnosť Mestský zimný štadión, s.r.o. bude po svojom vzniku spravovať majetok zimného štadióna prostredníctvom uzatvorenej zmluvy o prenájme areálu štadióna s mestom Trnava.

Zimný štadión zostane vo vlastníctve mesta a novozaložená obchodná spoločnosť bude vo svojom mene a na svoj účet poskytovať tretím osobám podnájom častí štadióna podľa uzatvorenej nájomnej zmluvy.

Za veľkú výhodu správy a prevádzky zimného štadióna cez mestskú eseročku považuje primátor Bročka možnosť uplatňovať si vrátenie dane z pridanej hodnoty, čo doteraz možné nebolo.

“V prípade väčších investícií sa pri 20-percentnej DPH bavíme o vysokých sumách, o ktoré by sme zbytočne prichádzali,” pripomenul.

Ambíciou mesta bude aj snaha uchádzať sa o dotácie alebo úverové zdroje. “Máme ambíciu reagovať na výzvu Slovenského zväzu ľadového hokeja o vybudovaní a umiestnení národného tréningového centra, kde ponúkneme plochu nášho štadióna. So zväzom dlhodobo komunikujeme aj o investícii do väčšej rekonštrukcie. Myslím si, že investície štadión určite neminú. Pravdepodobne už v roku 2020 pristúpime k výmene chladiaceho zariadenia za podstatne modernejšie systémy,” uviedol trnavský primátor s dovetkom, že ak chce mať Trnava zimný štadión, bude musieť investovať.

Bročka nevylučuje, že podobným spôsobom, teda založením mestskej obchodnej spoločnosti, môže radnica v budúcnosti riešiť napríklad aj technické služby ako je základné kosenie.

“Ak by sme dokázali naakumulovať dostatok peňazí na mestskú športovú halu, tak aj tento projekt by mohla riešiť samostatná mestská eseročka. Tu sa bavíme o teoretickom rozpočte 10 miliónov eur a dostať z toho naspäť dva milióny je niečo, čo si nemôžeme dovoliť neurobiť,” skonštatoval.

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2019 12:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Zimný štadión investície určite neminú, sľubuje primátor Bročka”

 1. 1
  DPH says:

  Absolútna neznalosť nevzdelaného právnika v účtovnictve a problematike DPH.
  Keď ničomu nerozumieš tak je to takto.
  Samozrejme nikdy reálne v súkromnej firme nepracoval, ani nerobil reálne právo podľa jeho CV. Smutné že neschopní sú aj jeho poradcovia.
  Ak sa firma stane plátcom DPH musí aj tržby účtovať s DPH. Teda napr. verejné korčuľovanie doteraz 2 €/ hod po novom 2,20 €/hod. to sa týka všetkých tržieb. Všetko zdražie o 20 % !!!
  Dilino teda zdražie všetky platby, služby pre verejnosť, kluby, výpožičky ľadovej plochy atd, aj Fúzakov bufet s klobásou a vareným vínom.
  Toto vyhlásil za víťazstvo. Bravóó :):):)

  • 1.1
   Amater says:

   Takto ako to predstavil na mestskom zastupiteľstve to nefunguj, v tom máš pravdu. Dilino to rozbil na kompletku a zdražil prevádzkuMZŠ za II. polrok 2018 o 485 tisíc € oproti predchádzajúcemu prevádzkovateľovi. Partičkám to Vasil Biľak zdražel o 20%. Keď budem pokračovať za tie peniaze mohol kúpiť 12 ks multifunkčných zariadení s kabínkami a pojazdovou rýchlosťou 15 km/hod a mohlo byť pokosené aj sneh odhrnutý aj pracovníci z kosenia zmysluplne využitý. S tým pomenovaním právnik to preháňaš. Ešte väčšia hamba je že mu to z 200 úradníkov na MÚ nemá kto povedať, alebo ho už hodili cez palubu ?

   • 1.1.1
    realita says:

    Povie niekto kto minul miliony kubikov vody na chladenie a potom zakopal studnu a myslel si ze mu nato nikto nepride…

    • 1.1.1.1
     kontrolór says:

     Áno to je správna pripomienka, ale min 3 roky nikto nerobil kontrolu a nestaral sa o mestský majetok. A títo chcú zakladať eséročku. Nevedia ani skontrolovať rolbu.

     • 1.1.1.1.1
      sprava says:

      Keď niekto chce byť platcom DPH musí jeho činnosť vykazovať znaky podnikania. Podľa zverejneného záverečného účtu mesta za rok 2018, tak SKaŠP zariadení navýšia náklady nasledovne 160 tisíc € mzdy, 100 tisíc € nevýhodná zmluva na dodávku el. energiu zvýšená o 60 % . 100 tisíc DPH. Nehospodárnym prevádzkovaní Zimného štadióna a kupaliska KM vo výške 70 tisíc €.Ďalšie financie sú skryté v rozdielnosti jednoduchého učtovníctva a účtovníctva vo verejnej správe. Fuzák a LT nepovažuje 200 tisíc € za peniaze vhodné pozornosti viď vystúpenie na MZ v decembri 2017. Vie sa o dvoch studniach pri Krajskom úrade a pri Daňovom úrade, o ktorú sa zaujíma realita ?

 2. 2
  a_ladár says:

  oprava strechy ? 4-5 rokov dozadu ? = 1 zimny stadion na mestkých pozemkoch

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.