reklama

Zimný štadión má spravovať novozaložená mestská eseročka

Mestský zimný štadión v Trnave bude prevádzkovať nová rovnomenná spoločnosť s ručením obmedzeným, so stopercentným podielom mesta Trnava. Tak znie návrh trnavskej radnice, o ktorom budú rokovať poslanci v utorok 17. septembra 2019.

V súčasnosti je druhým rokom správcom zimného štadióna Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava (SKaŠZ).

“Vzhľadom na osobitosti areálu Mestského zimného štadióna, špecifickosť a rozsah jeho prevádzky, sa javí ako vhodné z organizačného hľadiska vyčleniť správu tohto areálu samostatnému subjektu, ktorý bude na jednej strane mať z právneho hľadiska postavenie obchodnej spoločnosti a na strane druhej nebude súkromným správcom, ktorý koná mimo dohľadu Mesta Trnava,” zdôvodňuje radnica návrh na založenie novej eseročky. “Ako optimálne riešenie sa javí, aby bol MZŠ spravovaný samostatnou mestskou obchodnou spoločnosťou s ručením obmedzeným.”


Mestský zimný štadión

Založenie novej spoločnosti Mestský zimný štadión, s.r.o., musia odhlasovať poslanci mestského zastupiteľstva.

Podľa predbežného návrhu programu má byť tento bod predložený na rokovanie 17. septembra.

Za konateľa novej spoločnosti navrhuje mesto Petra Pčkolku, ktorý je dnes správcom štadióna ako zamestnanec SKaŠZ. Do dozornej rady mesto navrhuje poslancov Juraja Fuzáka, Andreja Farkaša a viceprimátora Tibora Pekarčíka.

Peňažný vklad do základného imania spoločnosti je najvrhnutý vo výške 5000 eur.

O spôsobe, akým sa bude spravovať majetok zimného štadióna, rozhodnutú poslanci a zmulvne bude upravený po vzniku novej obchodnej spoločnosti.

Zimný štadión je podľa mesta technicky aj „morálne“ zastaraný, vyžaduje rozsiahle investície do jeho rekonštrukcie a modernizácie.

K areálu MZŠ patrí v súčasnosti i trhovisko a viacero nebytových priestorov vhodných na prenájom.

Ulož ako PDF
Napísal 13. septembra 2019 9:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

12 komentárov pre “Zimný štadión má spravovať novozaložená mestská eseročka”

 1. 1
  Mat says:

  To zavádzanie občanov je až zarážajúce.Chystá sa následné pristúpenie strategického investora a investícia v hodnote 6 miliónov € , v nasledovnom pomere 1,5 milióna mesto a 4,5 milióna € investor. Hokejisti ako jediný v meste zo športových klubov sa podieľali na znižovaní nákladov a tým sanovali náklady prevádzky MZŠ v sume 300 000 € ročne, čo mesto vykazovalo ako nepriama dotácia. Predzvesť tejto skutočnosti je skrátenie tréningových hodín, navyšovanie nákladov za 1,5 roka pokiaľ to bude prevádzkovať SKaŠZ o 1 milión €. Toto sa deje pod ideologickým pláštikom Lepšo Ľudí a OĽaNO. Matovič tomu hovorí mafia.

 2. 2
  Atmo says:

  Ad dozorná rada: To je ten pán Pekarčík, ktorého vyšetrovala NAKA v súvislosti s podlezením súťaže v prípade nákupu vianočných stánkov?

 3. 3
  golonka says:

  Ďalšia zbytočná a neschopná mestská organizácia darmožráčov.
  Iba rozhadzujú peniaze ktoré nezarobili, tak ako tí pred nimi.
  Pre chudobných a odkázaných ľudí nerobia nič.

  • 3.1
   sprava says:

   Tú hrozitánsku stratu 1 milión treba skryť v zákutiach mestského rozpočtu, aby nebol nikto popoťahovaný a aj sa pripravila pôda pre nového investora, aby mohol vykázať výborné výsledky. Fuzak chce búrať športovú halu, Bročka prerábať zimák, niekto búrať kino Hviezdu a Trnava najviac potrebuje PLAVAREŇ.

   • 3.1.1
    demolation men says:

    Ešte chcú búrať kino Sloboda, Tatrasklo, Nero chce dať dole aj ZŠ Mozartová pritom nám populácia konečne stúpa.
    Skrátka demolačná banda.
    Peniaze z rezervy sú fuč a nikdy sa pri takomto systéme tureckého hospodárstva nevrátia. Nebude ani na búračky, to je len fikcia PR.
    Smutný príbeh.

   • 3.1.2
    Búracie kladivo says:

    Prečo nechcú postaviť novú športovú halu na Vodárni pri Aquapolise? Je tam k dispozícii obrovská plocha, kde by okrem haly bolo zabezpečené aj parkovanie a dobrý prístup na mestský obchvat aj do mesta.
    Stará hala by kľudne mohla kľudne fungovať ďalej.
    Alebo to treba brať tak, že v tomto volebnom období je najviac využívaným stavebným náradím búracie kladivo?

 4. 4
  pooro says:

  Trnava potrebuje komplex ,kde bude všetko pod jednu strechu či už finančne a hlavne športovo …….
  To ,že tu riešite zimny stadion sa pozrite cez okno prevádzka ide 8 mesiacov a 2 ladova plocha 6 mesiacov a chcete tam 6 klubov upratať aby plnohodnotne trenovali ???

  Pokial deti nebudu mať ľad ked naň budu mať chuť celoročne a za rozumnú cenu ako to je v inych krajnách ako je napriklad Švedsko ,Finsko tak sa tu len hrajeme ,že niečo vychovávame … 3 hala ??? a to nehovoríme o energie ,kde by dokazala vykurovať ten hore spomínaný komplex …Nech my niekto povie za lokotku sa ide stavať cca do 10 -15 rokov tu máš cca 300 -400 deti do 10 rokov ,ktoré keď chceš aby niečo v živote spravili ich dáš na šport ,ale kde ked všetko je full a neni kde trenovať …..

  • 4.1
   Tono says:

   To všetko je možné zvládnuť investíciou v hodnote 3 milióny € . Niektoré veci v predstihu aj fungujú npr. vykurovanie odpadovým teplom. Nadšenci hokeja investovali do prevádzky financie, ktoré uhradili hodiny využívajúce hokejistami v hodnote 5,7 milióna €. 2 milióny sú uhrada za ľadovú plocu a 3,7 milión v rezervnom fonde na spomínanú investíciu. Lenže z toho sa nič neujde mestským papalášom tak to neplatí, rezervný fond si uzurpovali a rozhajdákali, hokejistov klamú a malé deti a ich rodičov bezbreho okrádajú. To všetko potvrdzuje ekonomická analýza z roku 2015. Keďže nezodpovedala predstave tak nezverejnila.

 5. 5
  45 says:

  Tie nareky cele roky ludi 45+ ktore sa tu prevadzkuju su fakt neskutocne pobavenie. Hah.
  Amateri ktori od pocitaca vedia co Trnava potrebuje a ako sa investuje s milionovymi ciastkami.
  Amateri co nevedia ktore pozemky a majetky ma mesto a co s nimi teda moze robit.
  Hlupkovci ktori si v mediach precitaj ze su nejake uvahy o niecom a chytaju sa toho ako hotovej veci.
  Ta snaha ociernovat ludi na meste ktori vo volbach dalsich zas dostanu 60%.
  Chyba vam sebareflexia. Sami sebe si v zrkadle povedzte ze ste amateri, ze mate malo informacii, ze sa tomu nerozumiete a budete mat krajsi zivot bez vyplakavania.
  LT tu bude dalsich 20 rokov.
  Pápá

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.