reklama

Po ročnej rekonštrukcii slávnostne otvorili trnavskú Hlavnú ulicu

Za zvukov horúcich rytmov brazílskej bubeníckej šou a v sprievode chodúľových akrobatov slávnostne otvorili v sobotu 28. júna v centre Trnavy zrekonštruovanú Hlavnú ulicu.

S prestrihnutím pásky pomohlo primátorovi Vladimírovi Butkovi a viceprimátorovi Bystríkovi Stankovi aj desať detí z publika.

Kultúrno – spoločenské podujatie zároveň odštartovalo projekt Leto na korze (viac info tu), ktorý prinesie počas dvoch letných mesiacov viac ako 60 podujatí na novej pešej zóne. Pritiahnuť ľudí do centra majú každodenné koncerty, divadelné vystúpenia a ďalšie malé umelecké formy.

Obnova Hlavnej ulice začala v apríli 2013. Stavebné práce ukončili v máji tohto roka.

Investícia vo výške 2,6 milióna eur priniesla do centra Trnavy novú dlažbu, chodníky, mobiliár, fontány, osvetlenie a úpravu zelene.

otvorenie-pesia-t1

Podľa slov Vladmíra Butka Hlavná ulica od roku 1988 zostarla morálne aj fyzicky. Ako uviedol, mesto zrekonštruovalo v minulosti 20 až 25 ulíc, teraz nastal čas aj na obnovu Hlavnej ulice mesta Trnava.

„Niekomu sa páči, niekomu nie. Ja si myslím, že je pekná a ľudia si na ňu zvykli. Chceme dosiahnuť, aby Trnavčania aj návštevníci mali príjemné pocity z času stráveného v centre mesta, Hlavná ulica by mala byť plná života. Naším cieľom je, aby Trnava patrila medzi najzaujímavejšie mestá na Slovensku, kde sú zaujímaví ľudia, kde sa hral a bude hrať zaujímavý futbal na najlepšom slovenskom štadióne. K tomuto vám všetkým blahoželám a držím palce ľuďom na radnici, aby sa im vaše sny podarilo premieňať na skutočnosť,“ povedal v príhovore trnavský primátor.

„Máme za sebou náročné obdobie trvajúce jeden a pol roka. Mesto išlo do tohto zámeru s cieľom, aby historické centrum ožilo a ľudia sa vrátili. Pešia zóna si po 25 rokoch obnovu zaslúžila a som rád, že sa nám projekt podarilo spoločne uskutočniť. Dúfam, že bude plná ľudí a bude nám všetkým dobre slúžiť,“ vyjadril želanie viceprimátor Bystrík Stanko.

Súčasťou slávnostného otvorenia bola aj výstava automobilových a bicyklových veteránov na Trojičnom námestí.

V rámci kultúrneho programu pripravila Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava koncert rapera Ega, skupiny Mango Molas a divadelné predstavenie pre deti. Bubenícku šou prinieslo zoskupenie Tam Tam Batucada.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 28. júna 2014 18:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.