reklama

Bročka navrhol schváliť zákaz vjazdu bicyklov a elektrických kolobežiek na Hlavnú ulicu

Primátor Trnavy Peter Bročka informoval, že dopravnému inšpektorátu navrhol schváliť zákaz vjazdu bicyklov na Hlavnej ulici. Bročka chce, aby zákaz na pešej zóne platil aj pre používateľov elektrických kolobežiek, povolené majú zostať detské odrážadlá.

“Na Hlavnej ulici sa výrazne zvýšil počet ľudí a aj detí. Hrozba kolízií je podľa môjho názoru už príliš veľká na to, aby sme sa spoliehali na zodpovedné správanie každej osoby v tomto verejnom a spoločnom priestore. Preto musí prísť regulácia a vynucovanie pravidiel,” vysvetlil primátor.


Cyklisti na Hlavnej ulici počas akcie Bercajgel

Ilustračné foto

Bročka považuje za pozitívne, že aj počas pandémie ľudia stále viac využívali ako dopravný prostriedok bicykle.

“Pomáhate tým svojmu zdraviu a zároveň šetríte životné prostredie. Postupne sa zlepšujúca sieť cyklotrás zrazu dáva zmysel oveľa väčšiemu počtu zatiaľ najmä rekreačných cykllistov,” napísal na Facebooku.

Zároveň však pripomenul, že vedieť jazdiť na bicykli ešte neznamena mať ho a hlavne seba pod kontrolou.

“Budem naozaj najradšej ak do centra prídete pešo alebo na bicykloch a cestu sem sa vám budeme naďalej pokúšať čo najviac uľahčiť. V spoločnom priestore tlačením bicykla preukážete nie len zodpovednosť, ale aj rešpekt voči ostatným,” odkázal Bročka.

O presnom dátume schválenia návrhu na zákaz vjazdu bicykov a elektrických kolobežiek na Hlavnej ulici bude mesto informovať.

Ulož ako PDF
Napísal 21. mája 2020 17:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

14 komentárov pre “Bročka navrhol schváliť zákaz vjazdu bicyklov a elektrických kolobežiek na Hlavnú ulicu”

 1. 1
  Parva Roma says:

  Pán primátor po Hlavnej ulici na bicykli jazdí tiež. Už nebude?

 2. 2
 3. 3
  Starý says:

  Ešte treba kontrolovať a aj pokutovať “saganovcov”
  na chodníku Čajkovského a Beethovenovej ulici.
  Tam už po chodníku už chodci nemôžu chodiť, hlavne
  rodičia a starí rodičia s deťmi. Cyklisti sú agresívny
  a arogantní. Chodcom ešte nadávajú, aby sa nemotali.
  MP je to fuk. Pokiaľ sa niečo vážne nestane nikoho
  z mesta to nezaujíma

  • 3.1
   Bike says:

   S tými agresívnymi a arogantnými cyklistami ste to presne vystihol.Jazdia a machruju ako keby nad nich nebolo,obzvlášť nezdvorilí sú k starším ročníkom.K seberovným by si to nedovolili.Inak načo sa budujú cyklochodniky,keď veľa cyklistov-truhlikov jazdi po ceste a prekáža autám,aj keď majú cyklochodník hneď vedľa.

   • 3.1.1
    maxim says:

    Kukučínova je presne taká. Cyklochodník vybudovaný a cyklisti jazdia po úzkej ceste.

    • 3.1.1.1
     Jack says:

     Keby ten chodnik nebol plny zabradli (dakujeme dopravny inspektorat), stlpov (dakujeme slovenske elektrarne) a nezmyselnych zataciek do uliciek k prechodom tak by som s radostou pouzil miesto cesty :)

     Akonahle na hajdoczyho bude plnohodnotny cyklac tak garantujem ze sa cyklisti presunu na neho…

 4. 4
  Parva Roma says:

  Načo to riešiť cez dopravný inšpektorát? Stačí na tabuliach s označením pešej zóny prelepiť – vjazd povolený cyklistom. Tak to uż pred nejakou dobou bolo (aj keď to nikto nerešpektoval).

 5. 5
  CP says:

  Konečne niečo zmysluplné.
  S pešou cyklozónou resp. s pešocyklozónou sa rád rozlúčime.
  Len aby to nebolo len formálne gesto. Sme častými svedkami toho, ako cyklisti porušujú pravidlá CP a je to tolerované.

  • 5.1
   Ó ďakujeme, ó ďakujeme says:

   Zákaz cyklistov na pešiu zónu normálni ľudia požadovali už dávno. Nedalo sa. Môžeme hádať prečo to nešlo. Zrazu to ide. Prečo to doteraz nešlo????
   Vzdialená paralela v severnej Kórei. Počas hladomoru dostanú ľudkovia15 dkg chleba na deň a radostne za to ďakujú Kimovi.

 6. 6
  Jozef says:

  Nas zachranca aky inspektorat je to pesia zona

 7. 7
  Dzetko Krúpik-hovorca mesta says:

  Primátor Bročka päť rokov obhajoval cyklistov na pešej zóne, lebo to prinášalo lajky na fejsbúčiku. Keď to prestalo lajky prinášať, tak skúša šťastie a lajky inde

 8. 8
  Dedo Jozef says:

  Celá pešia zóna je pokrytá kamerami mesta, ktoré 24 hodín denne monitoruje mestská polícia. A tá sedí takmer beprostredne pri pešej zóne. Aký problém má osoba, ktorá sedí pri kamerách a spozoruje ohrozovanie chodcov cyklistami upovedomiť o tom hliadku mestskej polície, aby zasiahla?
  Pán primátor automaticky hádže do jedného vreca “normálnych” cyklistov s tými nezodpovednými. A čo taký korčuliari na kolieskových korčuliach, alebo skateboardisti, ktorý si pomýlili pešiu zónu s rambo dráhou a neraz som bol svedkom toho, ako tam nacvičujú kdeaké kaskadérske kúsky?
  A vy, chodci, čo tu tak strašne nadávate na cyklistov, tiež by ste si mali vstúpiť poniektorí do svedomia. Veľa z vás sa motá práve po cyklistických hcodníkoch, pretože sa vám zdajú byť rovnejšie a keď vás cyklista ohlási, ešte ste drzí a arogantní.
  A vyhovárať sa na prítomnosť malých detí? V prvom rade je to o vzájomnom rešpekte a zdravom rozume. Pretože ak už aj idem po pešej zóne na bicykli, mám na mysli prítomnosť aj iných ľudí vrátane malých detí. Mimochodom malé deti na odrážadlách dokážu byť tiež docela nevyspytateľné a vedia nabrať poriadnu rýchlosť a dostať takým odrážadlom ranu do členka nie je tiež nič príjemné.
  Hlavná ulica je dosť široká na to, aby sa eventuálnym kolíziám dalo predísť. A čo potom všetky podniky otvorené na Hlavnej ulici, ktoré práve svojimi terasami uberajú z voľného priestoru? Niekto by mohol namietať, veď platia mestu dane. Ale aj ja ako obyvateľ Trnavy platím dane, mimochodom takmer dvesto percente navýšené v roku 2020. Preto nevidím dôvod, prečo by ma mal niekto obmedzovať v mojom pohybe po pešej zóne. Nech sa to niekomu páči, alebo nie, slobodu pohybu má každý zaručenú v Ústave SR, a tá spôsob pohybu neurčuje.
  Alebo za touto snahou o zákaz cyklistov na pešej zóne treba hľadať úplne iný, prozaickejší dôvod? Totiž na začiatku korona krízy si pán primátor ubral zo svojho štedrého platu, na ktorý sa mu skladáme my všetci a teraz sa možno rozhodol, že formou pokút udelených za neuposlúchnutie zákazu si ho takto doženie späť.

  • 8.1
   výplata says:

   Dedo Jozef primátor si žiadny plat neubral. To musí navrhnúť a schváliť MZ napr na návrh Fúzaka alebo iného poskoka..
   Na účet mu stále cvrnkne mesačne 6.000 éčiek.
   Kam ich posiela je jeho vec, to nás nezaujíma
   To že odr..va stádo na FB a ty a ostatní mu to žeriete je smutné.

 9. 9
  Starý says:

  Dedo Jozef, pešia zóna sa preto volá pesia
  lebo sa na chodiť peši. Keď platíš dane ako aj chodci
  tam zavri hubu a voz na na bicykli, kde Ti primátor
  dal postaviť cyklo. Tvoje argumenty sú strašne
  úbohé. Ešte raz je to pešia zóna. Ty mudrlant

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.