reklama

Od apríla začne platiť zákaz vjazdu autám k splavu a k bývalému depu

Dve prístupové cesty v záhradkárskych osadách v Kamennom mlyne budú od 1. apríla 2021 definované ako zóny s dopravným obmedzením. Jedna z nich vedie od parkoviska k splavu, druhá smeruje od reštaurácie k bývalému železničnému depu. Po novom budú mať motorové vozidlá na týchto miestach zákaz vjazdu i státia. Majitelia a nájomcovia nehnuteľností v týchto záhradkárskych lokalitách budú môcť požiadať o výnimku, informovalo Mesto Trnava.

Oba úseky dostali nedávno nový povrch a sú častou trasou cyklistov, korčuliarov i peších. “Dôvodom úpravy dopravnej situácie je väčšia bezpečnosť a minimalizovanie motorovej dopravy v týchto oddychových lokalitách uprostred zelene. Na uvedených miestach pribudne dopravné značenie,” konštatuje trnavská samospráva.

Majitelia a nájomcovia nehnuteľností majú možnosť dostať súhlas na vjazd, resp. státie pre jedno vozidlo v zóne, kde sa ich nehnuteľnosť nachádza, pokiaľ najneskôr jeden pracovný deň pred plánovaným vstupom pošlú žiadosť na e-mailovú adresu zonysobmedzenim-suhlas@trnava.sk, príp. ju doručia poštou alebo osobne (počas uzavretia Mestského úradu v Trnave kvôli preventívnym opatreniam na tento účel slúži schránka na dokumenty pred budovou na Trhovej 3).

Súhlas bude platný maximálne jeden rok, vydávať ho bude odbor dopravy MsÚ, v niektorých prípadoch Mestská polícia mesta Trnava.

Ilustračné foto: Mesto Trnava / trnava.sk

K žiadosti je potrebné priložiť fotokópiu oboch strán technického preukazu vozidla a číslo parcely nehnuteľnosti, ktorú žiadateľ v danej zóne vlastní alebo si prenajíma, príp. číslo listu vlastníctva na overenie vzťahu k nehnuteľnosti, resp. kópiu nájomnej zmluvy.

Súhlas na vjazd a státie v zónach s dopravným obmedzením bude neprenosný, platiť bude len pre konkrétne vozidlo na základe jeho EČV.

Pokiaľ je nehnuteľnosť v spoluvlastníctve viacerých osôb, je podmienkou vydania súhlasu ich vzájomná dohoda, v ktorej s vjazdom do danej zóny vozidlom jedného zo spoluvlastníkov vysloví súhlas nadpolovičná väčšina (vypočítaná podľa veľkosti spoluvlastníckych podielov). Táto dohoda musí mať písomnú formu a je potrebné ju priložiť k žiadosti.

Udelený súhlas bude zaevidovaný v informačnom systéme samosprávy, kde ho v prípade kontroly vozidla overia príslušníci mestskej polície.

“Prvé dva mesiace sú prechodné – samospráva dáva záhradkárom časovú rezervu na vybavenie žiadosti. Od júna začne mestská polícia za vjazd, resp. státie v uvedených zónach bez súhlasu udeľovať sankcie,” upozorňuje Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 29. marca 2021 7:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.