reklama

Pozvánka na piknik na Smolenickom zámku: hudba, tvorivé dielne aj dobré jedlo a víno

Občianske združenie Smolenice pre ľudí v spolupráci s Rádiom Bunker pozývajú v rámci cyklu Smolenické kultúrne leto na podujatie Nedeľný piknik na zámku.

Celé pohodové popoludnie sa bude niesť v nedeľu 6. júla v duchu príjemnej hudby, zaujímavého programu pre všetky generácie, rôznych sprievodných aktivít a kvalitnej gastronómie.

Najmenších účastníkov isto zabaví a zaujme detské divadielko NEZÁBUDKA z Trnavy, ktoré najmenším prinesie dve hry: Vlk a kozliatka a Máša a medvede.

Pripravené sú aj tvorivé dielničky s maliarom, či Kratochvíle ateliéru DVE LAMY so širokou plejádou stolných hier a zábavičiek.

piknik-na-zamku

Predstaví sa slovenské dream-folkové duo LILLE z Púchova, emotívny gitarista GRAEME MARK pochádzajúci zo severného Írska a Londýnčan MARCO MAGNANI, ktorý poteší vlastnou tvorbou, ale aj známymi covermi od The Beatles, Pink Floyd či The Doors. Štvoricu účinkujúcich uzatvára projekt GONSOFUS, so svojím jedinečným štýlom a zvukom.

Všetky projekty sú svojou hudbou výnimočné, no spája ich zvuk akustickej gitary, perkusií a hlasy podmanivých vokálov.

Priestor nádvoria doplní BURZA KNÍH s veľkým výberom titulov a žánrov, ale nájdeme tu i pekné a užitočné veci od lokálnych výrobcov sústredených v HANDMADE zóne. Drevené hračky, prútené košíky, šperky z chirurgickej ocele či ručne maľované detské oblečenie, každý jeden kúsok vyrobený s láskou, rukami poctivých výrobcov.

Súčasťou Nedeľného pikniku na zámku bude aj projekt Umenie bez Bariér – čiže desať reálnych umeleckých diel od lokálnych výtvarníkov a fotografov, ktorí ich poskytli pre realizáciu projektu, ktorého zámerom je zapojiť ľudí do skrášľovania interiéru pôvodnej časti Fakultnej nemocnice v Trnave. Viac o projekte nájdete na stránke www.godot.sk.

Na svoje si prídu aj gurmáni. V ponuke bude ochutnávka vín z miestnej Vinotéky Galéria, ale aj osviežujúce miešané nápoje, sypané čaje či dobré domáce jedlo.

Príjemný deň v Smoleniciach spestria aj majstrovské preteky v cyklistike. Preto treba po ceste na zámok povzbudiť pretekárov, na ktorých čakáv zámockom parku naozaj náročná trasa.

Nedeľný piknik na zámku je ideálnym podujatím pre celú rodinu. Neváhajte a prídite si spríjemniť chvíle a dotvoriť úžasnú atmosféru podujatia.

Vlado Novák

PIKNIK NA ZÁMKU – SUMÁRNE INFO:

6. júla 2014 13:00 – 21:00 (dolné nádvorie zámku)

Vstupné 2 eurá, deti, ZŤP a dôchodcovia zdarma

Partneri podujatia:
OZ SMOLENICE PRE ĽUDÍ, RÁDIO BUNKER, VUC, VÍNOTÉKA GALÉRIA, DVE LAMY

Mediálni partneri:
SMOLENICAN.SK, TRNAVA-LIVE.SK, TRNAVSKÝ HLAS, NUDA v TRNAVE, IDEA MACHINE, GREGI.NET

FB link:
https://www.facebook.com/events/882895531737475

piknik-t

Ulož ako PDF
Napísal 1. júla 2014 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.