reklama

Na trnavskom korze budú kúzla, melódie z parížskych kaviarní, country, tanec aj huslista

Prvý júlový týždeň Leta na korze plného rytmického funku, rocku, jazzu, zvukov melodickej fujary, country a rozprávky, ktorá všetkým deťom prezradila, že deti sa nerodia z kapustných hláv, máme za sebou.

Ani daždivé júlové večery nezabránili vynikajúcim vystúpeniam, a preto sa v rovnakom tempe presúvame do ďalšieho týždňa. Tentokrát sa môžete tešiť na kúzla, jazzmanov, tanec, country, divadielko, husle a piesne, ktoré vás prenesú do čarovného Paríža.

Leto na korze je kultúrnospoločenský experiment, ktorým chce mestská samospráva vrátiť život do centra mesta. Každý podvečer preto ovládne zrekonštruovanú pešiu zónu kultúrny program, ktorý dotvára atmosféru Hlavnej ulice.

leto-na-korze

Ilustračné foto

Utorok pod záštitou Leta na korze ovládnu pešiu zónu nitrianski jazzmani s názvom E.G.O. Group. Zoskupenie týchto legiend zaujme svojou nevyčerpateľnou energiou, muzikálnosťou a charakterom. V strede týždňa štúdio tanca a pohybu Alegria vytancuje všetkých okoloidúcich a naučí ich novým tanečným kúskom.

Vo štvrtok príde na novú pešiu zónu Američan Willie Jones so svojou kapelou. Piatok bude už tradične patriť deťom, ktoré si užijú kopec zábavy s Divadlom Babscénus Martin a ich činoherno-bábkovou inscenáciou Psíček a mačička s pesničkami podľa známej predlohy Josefa Čapka.

V sobotu bude pešia zóna patriť talentovanému huslistovi Richardovi Barošovi, ktorý husle prvý krát do rúk chytil už ako štvorročný.

Druhý týždeň Leta na Korze ukončí dievčenské hudobné zoskupenie Bonnbon trio – Petra Humeňanská (spev), Katarína Kozelková (violončelo) a Marcela Vilhanová (akordeón, saxofón), ktoré zahrá piesne plné emócií a silných melódií z parížskych kaviarní.

PROGRAM:

7. júla o 18.00 h KLAUN PAZZO vystúpenie plné žonglovania, kúziel a zábavy v podaní mladého Trnavčana

8. júla o 19.30 h E.G.O. Group – dixieland nitrianski jazzmani so starou dixielandovou klasikou

9. júla o 19.30 h Štúdio tanca a pohybu ALEGRIA príďte sa zabaviť, vytancovať, naučiť sa niečo nové

10. júla o 19.30 h WILLIE JONES BAND Willie Jones je Američan, ktorý striedavo žije v Nemecku a v Spojených štátoch.

11. júla o 18.00 h Divadlo Babscénus Martin: PSÍČEK A MAČIČKA Činoherno-bábková inscenácia s pesničkami podľa známej predlohy Josefa Čapka. Zvierací hrdinovia pozvú detských divákov do svojho sveta, v ktorom sa snažia robiť všetko tak, ako veľkí ľudia. Výtvarné spracovanie ponúka zábavu pre deti aj dospelých. Hrajú: Drahomíra Panušková a Tibor Kubička Réžia: Tibor Kubička

12. júla o 19.30 h RICHARD BAROŠ – huslista „Starý otec mi dal po prvý raz do ruky husle, keď som mal štyri roky“

13. júla o 19.30 h BONBON TRIO Petra Humeňanská – spev, Katarína Kozelková – violončelo, Marcela Vilhanová – akordeón, saxofón Dievčenské hudobné zoskupenie hrá Paris city songs – piesne z parížskych kaviarní plné emócií a silných melódií

(Tlačová správa mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 8. júla 2014 9:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.