reklama

Turisti môžu spoznávať Trnavu aj v dobových kostýmoch

V letnom dovolenkovom období počas mesiaca júl pripravila Trnava pre návštevníkov mesta pravidelné prehliadky s turistickými sprievodcami. Ponúka tak možnosť spoznať pôvab a skryté zákutia najstaršieho kráľovského mesta Slovenska prostredníctvom pútavého rozprávania špecialistov na históriu.

Pravidelné, garantované prehliadky starobylého mesta Trnava pripravila pre letných návštevníkov Trnava Tourism – Oblastná organizácia cestovného ruchu spolu s Turistickým informačným centrom – Región TIRNAVIA, ktoré prevádzkuje.

„Prehliadky s turistickými sprievodcami realizujeme počas roka prevažne na objednávky pre skupiny, počas leta však býva tradične turistov v meste a regióne viac. Z tohto dôvodu, aby mali aj individuálni návštevníci – slovenskí aj zahraniční, možnosť prezrieť si mesto s odborným výkladom, má región TIRNAVIA v meste Trnava službu – pravidelné prehliadky s turistickými sprievodcami,“ uviedla Petra Blažejová, výkonná riaditeľka Trnava Tourism.

prehliadky-sproevodcovia-1

Ilustračné foto: Trnava Tourism

„Prehliadky sú v ponuke pravidelne počas júla. Špeciálne pre slovenských turistov je zatiaľ určená sobota, pre zahraničných návštevníkov je táto ponuka k dispozícii každú stredu,“ doplnila Monika Tarkošová, manažérka Turistického informačného centra – Región TIRNAVIA.

Každú júlovú sobotu – 12.,19. a 26. 7. 2014 sú tak návštevníci mesta Trnava pozvaní na prehliadku mesta so sprievodcom spojenú s ochutnávkou vína – „Malý Rím & Víno“. Počas prehliadky navštívia najkrajší chrám Trnavy – Katedrálu sv. Jána Krstiteľa s unikátnym celodreveným oltárom, románsku kostnicu pri Bazilike sv. Mikuláša, ako aj stredoveké pivnice, vrátane, degustácie vín historických odrôd.

Prehliadka v slovenskom jazyku trvá 1,5 hodiny a začína vždy o 10:30 hod. stretnutím pred Turistickým informačným centrom – Región TIRNAVIA. (pod Mestskou vežou na Trojičnom námestí).

Pre zahraničných turistov sú pripravené prehliadky v anglickom jazyku – „Po stopách Malého Ríma“,- každú júlovú stredu – 9., 16., 23. a 30.7.2014. Počas prehliadky objavia najkrajší chrám Trnavy – Katedrálu sv. Jána Krstiteľa, Baziliku sv. Mikuláša so zázračným slziacim obrazom Panny Márie, ako aj historické priestory Spolku sv. Vojtecha s čarovným nádvorím, ktoré už dlhé roky zdobí viac ako storočný vinič. Prehliadka v trvaní 1,5 hodiny začína o 11. hodine, miestom stretnutia je bod pred Turistickým informačným centrom – Región TIRNAVIA (pod Mestskou vežou).

Na prehliadku mesta sa môžu návštevníci tešiť a prejsť si historické jadro mesta skutočne štýlovo. V Turistickom informačnom centre sú k dispozícii na prechádzku dobové stredoveké kostýmy na požičanie. Zážitok pre návštevníkov z prehliadky bude o to autentickejší.

Počet osôb na prehliadky je limitovaný maximálne na počet 30 osôb. Prehliadku je možné si rezervovať na info@trnavatourism.sk, telefonicky +421 33 32 36 440 alebo osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA. (pod Mestskou vežou v Trnave).

(Tlačová správa)

Ulož ako PDF
Napísal 8. júla 2014 8:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.