reklama

Na pešej zóne majú byť tri celoročné terasy, o prevádzkovateľoch rozhodnú na jeseň

V priebehu jesene plánuje trnavská radnica vypísať verejnú súťaž na prenájom troch pozemkov na Hlavnej ulici, na ktorých majú byť v budúcnosti umiestnené celoročné exteriérové sedenia.

Projekt obnovy pešej zóny počíta aj s umiestnením troch celoročných terás, ktoré budú spĺňať viaceré jasne definované podmienky.

Presklené a zastrešené sedenia môžu byť vyrobené len z ľahkých kovových konštrukcií, pôdorysné rozmery terás budú 7 x 3,5 metra.

Na území mestskej pamiatkovej rezervácie majú byť povolené len tri takéto sedenia, so všetkými sa počíta na pešej zóne.

Mestom vypracovaný Projekt celoročného exteriérového sedenia počíta s umiestnením pri radnici, pri Zámočníckej uličke (ČSOB) a na južnom konci Hlavnej ulice pri Špitáliku.

vizual-pz-tt-6
vizual-pz-tt-2
Celoročné exteriérové sedenia boli zakomponované aj vo vizualizáciách projektu obnovy Hlavnej ulice

„V súčasnosti predpokladáme, že mesto vypíše verejnú súťaž na prenájom plôch pod celoročnými sedeniami v septembri, respektíve na jeseň,“ informoval vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Mesto Trnava prenajme budúcemu prevádzkovateľovi celoročného exteriérového sedenia iba pozemok so zrealizovanými základovými pätkami.

Výroba a osadenie terás bude v réžii budúcich prevádzkovateľov.

Minimálne nájomné za užívanie pozemku pod celoročným exteriérovým sedením je stanovené na 0,20 eura za meter štvorcový a deň.

Keďže na exteriérových sedeniach nemôžu byť umiestnené žiadne technické zariadenia, ako je barový pult, výčapné zariadenie, chladnička či toalety, mesto podmieňuje prenajatie plochy pod exteriérovým sedením iba vlastníkovi prevádzky, ktorá je vo vzdialenosti maximálne do 100 metrov od prenajímaného pozemku.

Ulož ako PDF
Napísal 21. júla 2014 10:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na pešej zóne majú byť tri celoročné terasy, o prevádzkovateľoch rozhodnú na jeseň”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.