reklama

Následky pohromy v spustošenej Vrátnej doline odstraňovali aj dobrovoľní hasiči z Trnavy

Následky pondelňajšej prírodnej katastrofy vo Vrátnej doline pri Terchovej pomáhali odstraňovať aj členovia Dohrovoľného hasičského zboru (DHZ) Pole z Trnavy.

Ničivá povodeň a následné zosuvy pôdy a kameňa poškodili v pondelok 21. júla 2014 cesty, domy, živel zdevastoval desiatky áut.

Dobrovoľní záchranári z DHZ Pole pôsobili v spustošenej oblasti už od utorka.

„Naši dobrovoľníci sa zúčastňovali na upratovacích prácach po záplavách a lavínach z bahna a skál, ktore zasiahli Vrátnu dolinu. Naštastie, straty sú len finančné, aj keď značne vysoké. Prvé odhady sa pohybujú v miliónoch eur. Chceme sa poďakovať všetkým zložkám, s ktorými sme spolupracovali a vyzdvihnuť nadľudský výkon horskej služby, ktorá zachránila 122 ľudi v extrémne krátkom čase,“ informoval DHZ Pole na svojom facebookovom profile.

Do záchranárskych prác prispel DHZ Pole so sídlom na Farárskom pri Trnave nielen ľudskými silami, ale aj ťažkou technikou.

FOTOGALÉRIA – autor: Karol Achberger / DHZ Pole

dhz-pole-1

dhz-pole-2

dhz-pole-3

dhz-pole-4

dhz-pole-5

dhz-pole-6

Ulož ako PDF
Napísal 26. júla 2014 12:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.