reklama

Stredový ostrovček na kruhovke obložia vymaľovanými riečnymi kameňmi

AKTUALIZÁCIA v utorok 19. augusta o 13:02 – ZMENA TERMÍNU:

Neudržiavaný stredový ostrovček kruhovej križovatky ulíc Ružindolská – Suchovská – Moyzesova dostane novú tvár.

Kruh obložia mozaikou pozostávajúcou z riečnych ručne maľovanýných kameňov, v strede ostrovčeka vysadia zeleň.

K dielu môže prispieť každý – riečne kamene sa budú maľovať s pomocou verejnosti a dobrovoľníkov v piatok 22. augusta na Trojičnom námestí od 11. do 18. hodiny.

“Kruhová križovatka je v dezolátnom a neudržiavanom stave, preto sa Nadácia Renáty Zmajkovičovej rozhodla spoločne s o.z. Trnava máme naviac a občanmi Trnavy vytvoriť spoločné dielo, ktoré bude zainštalované do zrekonštruovanej križovatky,” informuje v pozvánke na podujatie Nadácia RZ.

kruhovka-zmajk1
Na snímke hore súčasný stav križovatky pri elektrárňach, dole vizualizácia

Na námestí bude rozložený stan a stoly, na ktorých sa budú vymaľovávať kamene na mozaiku.

Mozaika okrem iného obsahuje aj typické kvety prevzaté z tradičných miestnych krojov.

Pre všetkých sú pripravené rukavice, farby a kamienky.

Kým rodičia budú maľovať kamene, deťom budú dobrovoľníčky maľovať tváre – pripravený je aj facepainting.

Aktualizácia:

Organizátori v utorok 19. augusta informovali, že podujatie z pôvodného termínu v stredu 20. augusta pre očakávané zhoršené počasie prekladajú na piatok 22. augusta.

Názov akcie: Kruhový objazd Ružindolská – Suchovská – Moyzesova v Trnave
Myšlienka: „V spájaní je sila“
Miesto: Trojičné námestie Trnava
Termín: 22.8.2014
Čas: 11.00 do 18.00 hod.

kruhovka-zmajk2

Ulož ako PDF
Napísal 17. augusta 2014 13:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

21 komentárov pre “Stredový ostrovček na kruhovke obložia vymaľovanými riečnymi kameňmi”

 1. 1
  lsstt says:

  tento stav križovatky je preto taký, lebo naše vedenie to k tomuto stavu doviedlo. teraz sa niekto z vedenia (VUC) snaží donútiť občanov aby si to spravili sami a ešte si z toho spravia kampaň :D super.
  idem niečo zničiť, potom si na tom spravím kampaň aký som úžasný, že niečo pre mesto robím :)

 2. 2
  Miriam says:

  Krásna myšlienka. Je naozaj dôležité vyliezť už z tých našich ulít a ísť spoločne niečo vytvoriť. Potom môžeme byť právom hrdý na dielo do ktorého sme vložili možno len jeden kamienok. A možno keď o pár rokov pôjdete okolo s vnukom alebo vnučkou, budete môcť s hrdosťou povedať ” Tam je aj môj kamienok”. Ja to vidím takto a určite pôjdem v stredu na námestie :)

 3. 3
  duch svaty says:

  Clovek nevie ci sa ma smiat alebo plakat…

  • 3.1
   Flego says:

   Pamatáš na študenta Antonína, ktorý tu ocenil miesto na kandidátke pre mladého človeka https://www.trnava-live.sk/2014/08/05/smer-zverejnil-19-kandidatov-na-poslancov-jedno-miesto-prenechaju-vybranemu-studentovi/ ? Dnes sa zmenil na Miriam :-))) SMERáčkovia, toto sú veľmi trápne pokusy ovplyvniť diskusiu. Keby to písal aspon négdo, kdo ví trnafsky, vypadalo by to skór autenticky….

   • 3.1.1
    Miriam says:

    To sú ale konštrukcie. Normálne detektív Oriešok sa premenoval na Flego:)Ale ďakujem za poctu,že som neobišla nepovšimnutá. Ja mám svoj názor a ty tiež. A k poslednej poznámke o slangovom a nárečovom vyjadrovaní: vždy píšem na verejnosti spisovne, lebo je to prejav kultúry a úcty k jazyku a krajine.

   • 3.1.2
    Klobucnik says:

    Hehehehee prejav kultury a ucty…apropo kazdy ma svoj nazor tak ako ma kazdy kabat niekto jeden a iny podla potreby prezlecie…

   • 3.1.3
    duch svaty says:

    Ale tak vies, mozno prave ona bola ten povestny posledny manienok do tej ich “mozaiky sudrznosti” :))) strasne sa smejem, takuto kekecinu to sa len tak nevidi, toto nevymysli ani ten Fedor co precedu drzi za gule a to je iny PR mag. Clovek sa uci kazdy den sa hovori, ale MOZAIKA SUDRZNOSTI to je podla mna harvard marketingu :)))

 4. 4
  momo says:

  Prečo sa takto musia v Trnave sprepáčení dodrbbávať kruháče?
  Rovnako vysoký stredový ostrovček je na Bottovej. Koľko sa tam kvoli tomu už stalo nehôd / kolíznych situácií , len kvoli tomu že nieje poriadne vydieť “za roh” ?

 5. 5
  jarči says:

  Mne to skôr pripadá ako činnosť pre chránenú dieľńu a je to aj na takej ideovej úrovni…

 6. 6
  Palko says:

  Zaujímalo by ma, či je všetko v súlade s STN. Lebo keď poslanec Lančarič navrhoval využiť plochu medzi nemocnicou a stanicou na dočasné parkovanie, tak viceprimátor riešil normy, ktoré mu to neumožňujú spraviť.

  Navyše nie som si istý, či môžu dopravné stavby byť pestrofarebné a vytvárané deťmi. Ak to začne odpadávať a niečo sa stane, kto bude zodpovedný za stav stavby?

  Bolo by vhodné, aby organizátor zverejnil vyjadrenie dopravných inžinierov a všetky povolenia, že to je v súlade s normami a bezpečné v doprave.

  Podľa fotky to neviem odhadnúť, ale minule som išiel cez ten kruháč a príprava, ktorá tam je na tú mozaiku sa mi zdala viac ako 600mm.

  4.4.5 Stredový ostrovček – je kruhového pôdorysu alebo iného podobného geometrického tvaru. Je nespevnený, lemovaný zvýšeným obrubníkom alebo zvodidlom, vodiacou stienkou, prstencom a pod.
  Vyvýšenie stredového ostrovčeka sa navrhuje max. 600 mm, s ohľadom na veľkosť okružnej križovatky. Povrch prejazdného stredového ostrovčeka alebo jeho častí (prstenec) je spevnený.
  http://www.ssc.sk/files/documents/technicke-predpisy/tp2004/tp_04_2004.pdf

 7. 7
  hen says:

  a tieto lacne smeracke odrby na tych chudakov dochodcov a slabsie mysliacich stale zaberaju.. ja sa fakt dogrcam..

 8. 8
  Larab says:

  Na toto je naozaj ťažko reagovať slovami. Nie, nie je to skrášľovanie mesta, práve naopak. Hrozný gýč a to logo Zmajkovičovej uprostred je fakt krása. Bude za túto reklamu mestu niečo platiť?

 9. 9
  Horná-Dolná says:

  Ó, aké insitné umenie! Nebolo by rozumnejšie, vyzdobiť niečím tak skvostným nejaký chutný kruháčik v rodných Voderadoch pani podpredsedníčky?

 10. 10
  Peter says:

  Nech si takú hovadinu urobia pred domom súdruhovia Zmajko.. Stanko a nech sa aj oblepia pútačmi ako pri križovatke Sladovnícka, Hlboká, Kollárová. To je pre nich ako stvorené. Väčšie ko..tiny už človek nevidí. A o ešte nezačala predvolebná kampaň.

 11. 11
  Heisenberg says:

  Takúto slaboduchosť si pani Zmajkovičová postavte doma v predzáhradke so sadrovým trpaslíkom.
  Verím, že v prípade seriózneho záujmu mala vaša strana a vláda nekonečné možnosti vykomunikovať s akoukoľvek časťou štátnej správy daný stav a zjednať nápravu a nie tu smiešnym spôsobom poukazovať na to, “ako to tu u nás vyzerá”. Toľko k ohromnej myšlienke “V spájaní je sila” alebo “Mozaika súdržnosti a vzájomnej pomoci“.
  Dokonca sa mi to s dovolením aj vymyká z nejakej dôstojnej činnosti akejkoľvek nadácie, pretože ak niekto doslova minie peniaze na takéto niečo, tak by sa mali nad svojou činnosťou asi vážne zamyslieť.
  Úprimne vašej nadácii (a tomu lepšiemu združeniu) ale želám, aby vám to niekto ozaj prišiel maľovať a nakoniec to vyzeralo aspoň ako tak, keď už ste to rozrýpali, lebo fotky hotového diela, čo bude ešte katastrofálnejšie vyzerať ako uverejnená kreslenka, by sme už asi nepredýchali…
  (A teda mne keby niekto napísal hentaký primitívny blábol na web stránku, keď už si tému/zadanie samotné odmyslím, tak by som sa hanbil príšerne a dotyčného človeka by som vyhodil.) Tlieskam!

 12. 12
  Mihoč says:

  Fúha, do polovice článku sa mi to celkom páčilo, ale potom som pochopil že ide vlastne o vyskladanie politického banneru…nechutné. Možno by sa to dalo vyriešiť, ak by všetci maľovali len jednou farbou :)

 13. 13
  Bez ladu a skladu says:

  ako sa spieva v texte jednej pesničky – “Píšme všetci modrým perom, iná farba nebude…”

 14. 14
  lolo says:

  ciganska ****vina

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.