reklama

O stredový ostrovček križovatky na Bratislavskej sa výmenou za umiestnenie loga bude starať ZF

Výmenou za údržbu a starostlivosť stredového ostrovčeka okružnej križovatky na Bratislavskej ulici vypožičia mesto pozemok v strede križovatky spoločnosti ZF Slovakia, ktorá si tu umiestni svoje logo.

O dlhodobé umiestnenie loga požiadala spoločnosť ZF mesto už v roku 2014.

Spoločnosť ZF Slovakia aktívne spolupracovala s vedením mesta na projekte realizácie novej okružnej križovatky a ako kľúčový investor zabezpečila pre tento projekt finančné prostriedky vo výške 300 000 eur.

kruhovka-zf

kruhovka-zf3
Ilustrácia umiestnenia loga v križovatke

Zdroj: ZF Slovakia

„Spoločnosť je najväčším zamestnávateľom v priemyselnej zóne Trnava – juh, pripravuje ďalšie rozšírenie svojich aktivít v Trnave a chcela by viac zviditeľniť svoju spoločnosť, preto požiadala o súhlas s umiestnením plošného osadenia loga,“ píše sa v dôvodovej správe k materiálu o výpožičke pozemku, ktorý odsúhlasili poslanci na utorňajšej schôdzi mestského zastupiteľstva.

Podmienkou výpožičky stredového ostrovčeka je, že údržbu výsadby a celého pozemku bude zabezpečovať na vlastné náklady ZF Slovakia.

Zmluva o výpožičke má byť pripravená na podpis oboch partnerov do 31. marca.

Jednu kruhovú križovatku už mesto prenajalo v júni 2014 firme Víno Mrva & Stanko.

V stredovej časti kruhovej križovatky ulíc Trstínska – Cukrová – Ružindolská plánuje vinárska firma umiestniť murovaný vstupný portál so sadovými úpravami, ktorý má pripomínať stáročnú vinársku a trhovnícku tradíciu mesta.

Prenájom plôch v kruhových križovatkách súkromným spoločnostiam je už roky pomerne bežný v krajinách západnej Európy.

Býva zvykom, že firmy sa o tento priestor označený ich logom príkladne starajú. Výnimkou nie sú ani originálne záhradnícke kreácie, do ktorých firmy investujú vlastné prostriedky a dokazujú tak príslušnosť k mestu, kde pôsobia.

Na druhej strane samosprávy ušetria finančné prostriedky za výsadbu a údržbu plôch.

Ulož ako PDF
Napísal 3. februára 2016 0:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “O stredový ostrovček križovatky na Bratislavskej sa výmenou za umiestnenie loga bude starať ZF”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.