reklama

Na križovatke ulíc Vajanského – Radlinského si všímajte prenosné značenie

Ak jazdíte autom po meste v zautomatizovanom režime a bez toho, aby ste sledovali dopravné značky, na križovatke ulíc Vajanského – Radlinského v týchto dňoch zbystrite pozornosť.

Po nedávnej zmene v určení hlavnej cesty vstúpili pre rekonštrukciu blízkych verejných toaliet do platnosti nové dočasné zmeny a obmedzenia vyznačené prenosným dopravným značením.

Autá jazdiace po uliciach Vajanského a Radlinského v smere von z centra k Bernolákovej bráne musia použiť obchádzku označenú príkazovou dopravnou značkou a použiť plochu okolo kvetinového záhonu vydláždenú betónovými kockami. V opačnom prípade môže čakať vodičov trest v podobe pokuty od dopravných policajtov.

vajanskeho-radlinskeho
Križovatka ulíc Vajanského – Radlinského

To sa stalo aj našej čitateľke, ktorá si prenosnú príkazovú značku nevšimla a v smere z Vajanského ulice pokračovala k Bernolákovej bráne ako obvykle ľavotočivou zákrutou.

Zastavili ju policajti a musela zaplatiť pokutu.

„Trošku ma to naštvalo. Priznám sa, že príkazovú značku som si nevšimla a išla som automaticky doľava, teda tak, ako znázorňuje tabuľka s tvarom križovatky pod značkou hlavná cesta. Možno by bolo vhodné počas platnosti zmien zakryť znázornenie tvaru križovatky,“ navrhuje potrestaná vodička.

Nepáčilo sa jej, že policajti prichytením vodičom hneď rozdávajú pokuty.

„Snažím sa jazdiť zodpovedne a vždy dodržiavam predpisy. Myslím si, že v takýchto prípadoch, kedy dôjde k zmene v riadení cestnej premávky, by mohli mať policajti pochopenie a namiesto pokút by mali vodičov upozorňovať a nechať im nejaký čas, kým si na zmenu zvyknú. A nie rovno rozdávať pokuty. Každý vodič by to prijal oveľa lepšie, a aj obraz polície by sa iste zlepšil,“ myslí si.

Vedúci úseku dopravy na mestskom úrade Marián Novák upozorňuje vodičov, že podľa zákona je prenosné dopravné značenie nadradené trvalému.

„Je potrebné sa podriadiť platnému zákonu a pozorne sledovať dopravné značenie. Nevidím problém v tom, aby sme do doby trvania zmien tabuľku tvaru križovatky v záujme zvýšenia bezpečnosti a plynulosti dopravy zakryli,“ uviedol.

Stavebné práce v tomto úseku by mohli byť dokončené v závere týždňa, potom sa situácia vráti opäť do pôvodného režimu.

Ulož ako PDF
Napísal 25. augusta 2014 14:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na križovatke ulíc Vajanského – Radlinského si všímajte prenosné značenie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.