reklama

Mestská cyklojazda vyštartuje v sobotu do Jaslovských Bohuníc, prihlásiť sa dá do stredy

Do stredy 3. septembra sa môžu cyklonadšenci prihlásiť na cyklovýlet do Jaslovských Bohuníc.

Podujatie organizuje mesto Trnava už po tretí raz. Na jar vyštartoval pelotón amatérskych cyklistov z Trnavy do Dolnej Krupej, pri minuloročnej premiére vyrazili športovci na dvoch kolesách do Smoleníc.

Cyklojázd sa zúčastnili stovky cyklistov a pre mesto Trnava sa stali inšpiráciou na usporiadanie ďalších športovo-spoločenských podujatí.

S prihliadnutím na bezpečnosť účastníkov je ich počet obmedzený na 250 a cyklojazdy sa budú môcť zúčastniť len osoby staršie ako 15 rokov. Absolútnou podmienkou účasti je cyklistická prilba a bicykel v dobrom technickom stave.

Štart sa uskutoční po prezentácii účastníkov približne o 9.45 h pred Divadlom Jána Palárika. Trasa s celkovou dĺžkou vyše 30 kilometrov bude v porovnaní s minuloročnými výletmi o niečo jednoduchšia, okrem jedného úseku bude bez výrazných stúpaní.

Povedie z Trnavy po rovnej a menej frekventovanej ceste do Malženíc, z ktorých bude pokračovať do Jaslovských Bohuníc a späť.

V cieli, amfiteátri v Jaslovských Bohuniciach, bude pre výletníkov zabezpečené občerstvenie. V prípade silného vetra a dažďa sa akcia neuskutoční.

Organizátorom podujatia je mesto Trnava v spolupráci s Malokarpatským cykloklubom.

On-line prihlasovací formulár nájdete po kliknutí SEM.

PROPOZÍCIE CYKLOJAZDY:

Usporiadateľ: Mesto Trnava
Technické zabezpečenie: Malokarpatský cykloklub
Miesto a termín konania: 6. september 2014, Trnava – J. Bohunice
Štart: Trojičné námestie (pred divadlom J. Palárika) približne o 9:45 , odhadovaný príchod do cieľa o 11:00, odhadovaný príchod do Trnavy o 13:00
Trasa cyklistického výletu: Trnava, Trojičné námestie – Štefánikova – Rybníková – Malženice – Jaslovské Bohunice, amfiteáter
Dĺžka trasy: Trnava – Jaslovské Bohunice cca 15 km a Jaslovské Bohunice – Trnava cca 15 km (organizovaný návrat pôjde naspäť cez Malženice, individuálna doprava späť cez Špačince je približne o 4 km kratšia )
Sprievod: policajné motocykle, policajné vozidlo, servisné vozidlo
Registrácia: Z dôvodu zabezpečenia pitného režimu a občerstvenia prosíme o registráciu účastníkov cyklistického výletu. Dátum a spôsob registrácie: www.trnava.sk, od 25.8. do 3.9.2014
Prezentácia: Prezentácia registrovaných začína pred začiatkom jazdy cca 8:30 a bude spojená s poučením o zákone č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke. Pri prezentácii každý dostane žetón na občerstvenie v cieli v Jaslovských Bohuniciach.

Plagát:
cyklojazda2_plagat

Ulož ako PDF
Napísal 2. septembra 2014 6:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.