reklama

Z Jaslovských Bohuníc povedie do atómky nová dvojkilometrová cyklocesta. V ďalších etapách chce župa prepojiť elektrárne s Trnavou

Z obce Jaslovské Bohunice do atómových elektrární povedie zrejme ešte v roku 2022 nová takmer dvojkilometrová cyklocesta. Podpisom memoranda o spolupráci pri výstavbe cyklocesty to v stredu 27. apríla 2022 potvrdili trnavský župan Jozef Viskupič, starostka Jaslovských Bohuníc Božena Krajčovičová a generálny riaditeľ Slovenských elektrární Branislav Strýček.

Samostatná oddelená cyklocesta bude mať dĺžku 1,9 kilometra, šírku 2,5 metra. Úsek začne na konci obce Jaslovské Bohunice pri premostení potoka Blava a ukončený bude pri objekte JESS neďaleko autobusových nástupísk.

Dielo bude spoločným projektom Trnavského samosprávneho kraja, ktorý poskytne vlastné pozemky a financie na relizáciu cyklocesty v odhadovanej výške 600-tisíc eur, obec Jaslovské Bohunice zabezpečí podmienky pre uskutočnenie zámeru z pohľadu vlastného územného plánu a zhotovenia projektov.

Slovenské elektrárne sa majú podieľať na financovaní projektovej dokumentácie.


Cyklotrasa povedie v tomto úseku od konca obce po atómovú elektráreň

FOTO: trnava-live.sk

Ako uviedol župan Jozef Viskupič, cieľom župy je v budúcnosti bezpečnou cyklocestou spojiť atómovú elektráreň s Trnavou. Trasa by mala viesť po osi Trnava – Malženice, Malženice – Jaslovské Bohunice a Jaslovské Bohunice – elektráreň.

Aktuálne prezentovaný úsek je teda prvým z plánovaných troch. „Ak všetko dobre pôjde, verím tomu, že cyklocesta v tomto prvom úseku bude dokončená ešte v roku 2022,“ uviedol Viskupič.

Trnavský župan ocenil prístup obce Jaslovské Bohunice, ktorá začleňuje budúce cyklotrasy do svojho územného plánu. „Je potrebné zdôrazniť, že toto je veľmi dôležitý krok pri príprave budovania ciest pre cyklistov. Ak sú pripravené obce a ich územné plány, je vždy jednoduchšie nájsť riešenia a začať pracovať.“

Generálny riaditeľ Slovenských elektrární Branislav Strýček povedal, že prvý impulz k vybudovaniu cyklocesty prišiel od samotných zamestnancov podniku. „Oslovili sme trnavskú župu, obec Jaslovské Bohunice a stretli sme sa s poztívnym prístupom a návrhom spolupráce. Na výstavbe sa budeme podieľať všetci svojím dielom. Je to krásny príklad toho, že súkromný sektor a verejný sektor dokážu spolupracovať.“

Ako dodal, konečným výsledkom bude bezpečnejšia doprava zamestnancov elektrární do práce a z práce, ale aj verejnosti, ktorá bude túto cestu využívať.

„Chcem sa poďakovať obom partnerom. S ich pomocou a vďaka našej spolupráci vznikne bezpečná cyklotrasa. Využívať ju bude aj mnoho obyvateľov našej obce,“ poznamenala starostka Jaslovských Bohuníc Božena Krajčovičová.

Ako zdôrazila, dôkladná príprava projektov či územného plánu, často aj s predstihom, je naozaj veľmi dôležitá.

„Už pred časom sme so starostom Malženíc začali s prípravou cyklocesty medzi našou obcou a Malženicami, zámer sme začlenili do územných plánov a verím, že čoskoro sa vďaka tomu o niečo rýchlejšie posunieme o krok ďalej,“ dodala.


Po podpise memoranda o spolupráci: zľava trnavský župan Jozef Viskupič, starostka Jaslovských Bohuníc Božena Krajčovičová a generálny riaditeľ Slovenských elektrární Branislav Strýček

FOTO: trnava-live.sk

Ulož ako PDF
Napísal 27. apríla 2022 12:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.