reklama

Časovka na 6666 metrov sa pôjde len symbolicky, cyklisti obnovia Jarmočnú jazdu na Červený kameň

Jarmočná časovka Trnavských 6666 metrov sa po viac ako dvoch desaťročiach neuskutoční.

Organizátorom sa nepodarilo dohodnúť s vlastníkom budovy na Malženickej ceste, ktorej vestibul slúži celé roky ako technické zázemie štábu, preto sa rozhodli pripravované podujatie zrušiť.

Na vzniknutú situáciu zareagovali členovia OZ Cyklisti Trnava, ktorí aspoň symbolicky zachovajú kontinuitu podujatia.

bartko

Ilustračné foto

OZ pozýva všetkých priaznivcov cyklistiky v sobotu o 10. hodine na Malženickú cestu k „hangárom“, aby si prišli zajazdiť.

„Prebehne registrácia a povieme si organizačné pokyny. Časy zmeráme vo vlastnej réžii, vyhodnotenie prebehne na mieste a neskôr menšia oslava pri pivečku,“ informovali na Facebooku. Štartovné sa neplatí, prísť môže každý. Jazdiť sa bude za plnej premávky a bez asistencie polície.

Aktuálne informácie o podujatí možete sledovať v tejto udalosti.

Preteky na 6666 metrov sa spomínajú v knihe Dejiny Trnavy prvý raz už počas dobytčieho jarmoku v septembri 1896. Víťazom sa vtedy stal Augustín Vrchovský časom 11:59,2 min. Súčasný rekord na mierne zvlnenej trati drží Pavol Križan z trenčianskej Dukly, ktorý absolvoval časovku v roku 2006 za 8 minút a 21 sekúnd.

V roku 1993 sa trnavskí nadšenci cestnej cyklistiky Štefan Horváth a Ladislav Duboš rozhodli nadviazať na históriu a zorganizovať cyklistické preteky – časovku jednotlivcov.

Jarmočná cyklojazda na Červený Kameň

OZ Cyklisti Trnava sa aktivizuje aj v obnovení tradičnej Jarmočnej cyklojazdy na Červený kameň.

Cyklisti na cestných bicyklov vyrazia v svižnom tempe z Trnavy cez Suchú nad Parnou, Košolnú, Dlhú, Doľany do Častej, od Píly sa budú štverať na Červený kameň.

Podľa slov Adama Peciara z OZ jazda je určená pre športovo zdatných jazdcov s dobrou kondíciou.

„Pôjde sa v svižnom tempe rýchlosťou asi 30 km/h. V obci Píla odpískame ostrý štart a urobíme si malé preteky s cieľom na kopci pri hrade,“ priblížil.

Zajazdiť si môže prísť každý cestný cyklista. Pripravené sú aj odmeny pre 1., 5., 10. a 20. najrýchlejšieho jazdca.

Pelotón sa vráti spoločne do Trnavy, všetci účastníci sú pozvaní na malé občerstvenie s gulášom v Rotunde na Špíglsáli.

Štart Jarmočnej jazdy je o 11. hodine pred divadlom na Trojičnom námestí.

Informácie o udalosti môžete sledovať na Facebooku.

Plagát:
jarmocna-jazda

Ulož ako PDF
Napísal 12. septembra 2014 8:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.