reklama

Trnavská UCM slávnostne zahájila nový akademický rok

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave v pondelok 22. septembra 2014 slávnostne zahájila akademický rok 2014/2015 v priestoroch Domu kultúry na Trojičnom námestí.

Súčasťou otvorenia akademického roka bola inaugurácia rektora Dr. h. c. doc. Ing. Jozefa Matúša, CSc., mim. prof., ktorý bol opätovne zvolený do tejto funkcie Akademickým senátom UCM 15. apríla 2014 a menovaný prezidentom SR 3.júla 2014.

„Vo svojom príhovore vyzdvihol korektnú a efektnú spoluprácu so všetkými fakultami, rektorátnymi pracoviskami, akademickým senátom, vedeckou a správnou radou univerzity. Poďakoval za vysokú poctu byť opätovne rektorom Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, ktorej snahou je rozvíjať filozofiu a poslanie, ktoré nám zanechali naši patróni sv. Cyril a Metod,“ sprostredkovala referentka pre styk s verejnosťou UCM Dominika Zdarileková.

ucm-tt-z
Slávnostné zahájenie akademického roka

Aktu sa zúčastnili okrem akademických funkcionárov, pedagógov, pracovníkov a študentov UCM aj hostia z oblasti politického, kultúrneho a spoločenského života.

Súčasťou slávnostného zhromaždenia bolo odovzdanie insígnií prorektorkám a prorektorom a udelenie Ceny rektora UCM za oblasť vedeckovýskumnej, pedagogickej a umeleckej činnosti.

Na základe schválenia Akademickým senátom UCM rektor vymenoval nových prorektorov.

Prorektorkou pre zahraničné styky, vzťahy s verejnosťou a edičnú činnosť sa sa stala Ružena Kozmová, prorektorom pre rozvoj univerzity a sociálnych otázkok je Marcel Vysocký a prorektorom pre vedecko-výskumnú činnosť, kvalitu a IKT bol vymenovaný Jozef Lehotay.

Cena rektora bola udelená piatim pedagógom a jednému študentovi. Získali ju Peter Sýkora za dielo Etické aspekty raných ľudských embryí v biomedicíne, ako aj za jeho celkový významný prínos v oblasti vedecko-výskumnej a publikačnej činnosti  Filozofickej fakulty UCM i celej univerzity, Milan Čáky za trvalé zásluhy o rozvoj cyrilo-metodských tradícií na Slovensku a v zahraničí, Ladislav Huraj, za vydanie vedeckej monografie Efektívnosť a bezpečnosť grídových prostredí a za bohatú vedeckú a publikačnú činnosť vedenú v renomovaných databázach, Juraj Vojtek za vydanie vedeckej monografie Od Lorda Northcliffa  po Ruperta Murdocha vznik, vývoj a súčasnosť modernej štruktúry britských novín 1870-2010, Jozef Hrčka za vydanie vedeckých monografií a vysokoškolských skrípt pod hlavičkou UCM, významne sa podieľal na tvorbe študijných programov IFBLR, je iniciátorom vzniku a zakladateľom špeciálneho fitnes štúdia a významnou pedagogickou i vedeckou osobnosťou IFBLR, a napokon študent Milan Lackovič za úspešnú reprezentáciu na majstrovstvách Európy a majstrovstvách sveta v halovom veslovaní.

ucm-tt
Rektorom UCM v Trnave zostáva Jozef Matúš v spoločnosti podpredsedníčky NR R. Zmajkovičovej a župana T. Mikuša

Foto: UCM

Ulož ako PDF
Napísal 24. septembra 2014 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.