reklama

Trnavská univerzita neprijala žiadne rozhodnutie o zlúčení s UCM

Vláda Slovenskej republiky na svojom tohtotýždňovom výjazdovom zasadnutí v Horných Orešanoch prijala uznesenie, kde ukladá ministrovi školstva „zaoberať sa otázkou zlúčenia Trnavskej univerzity a Univerzity sv. Cyrila a Metoda do jedného vysokoškolského subjektu s cieľom zníženia a zefektívnenia nákladov na ich prevádzku„.

Vedenie Trnavskej univerzity (TU) zverejnilo stanovisko, v ktorom upozorňuje na skutočnosť, že v otázke zlúčenia s UCM doteraz nepadlo žiadne rozhodnutie.

Trnavská univerzita v Trnave neprijala žiadne rozhodnutie, ktoré by sa týkalo integrácie Trnavskej univerzity v Trnave a Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, s ktorou môžeme konštatovať dobré vzájomné vzťahy,“ uvádza v stanovisku rektor TU Marek Šmid.

truni
Sídlo Trnavskej univerzity

Ilustračné foto

Učitelia a všetci zamestnanci TU podľa slov rektora vynakladajú maximálne úsilie pri príprave blížiacej sa štátnej akreditácie akategorizácie vysokých škôl, ktorá vyžaduje intenzívne zapojenie všetkých jej zložiek a zhodnotenie doposiaľ dosiahnutých výsledkov, tak, aby sme študentom prostredníctvom kvalitného vzdelávania avedeckej činnosti zabezpečili aj naďalej čo najlepšie prostredie pre ich štúdium a absolventom možnosti pre ich uplatniteľnosť. Je to pokračujúci proces, vyžadujúci čo najpevnejšiu integritu univerzity avšetkých jej zložiek.

Práve dôraz na vlastnú identitu aintegritu Trnavskej univerzity v Trnave a koordinovaná spoločná práca všetkých jej katedier, fakúlt i centrálneho manažmentu vytvorili súčasný systém vzdelávania a vedeckej aktivity ako integrovaný celok, ktorý predstavuje istotu pre študentov a vedcov, o čom svedčí nielen transparentný, konzistentný a fungujúci univerzitný vnútorný systém kvality vzdelávania, ale najmä hodnotenia zvonkajšieho prostredia,“ pokračuje Marek Šmid a ako príklad dopĺňa viacročné výnimočné medzinárodné hodnotenie fakúlt univerzity, jej dobré meno u zamestnávateľov absolventov, či získanie značky Európskeho systému prenosu a akumulácie kreditov umožňujúcej uznávanie kreditov v Európskej únii a bezproblémové využívanie európskych mobilít, ako aj opakovane popredné umiestnenia fakúlt univerzity v rámci každoročného hodnotenia Akademickou rankingovou a ratingovou agentúrou.

Trnavská univerzita je zároveň pre mesto Trnava, jeho región i pre Slovensko jednou z ojedinelých a najvýznamnejších kultúrnych inštitúcií, akumulujúcich, chrániacich a účinne posilňujúcich kresťanskú identitu vlastnú slovenským národným hodnotám, v súčasnom hodnotovo nestabilnom európskom priestore. Tým významne posilňuje dobré stránky slovenskej národnej identity, jej nesporný potenciál a integritu občanov v spoločnosti,“ píše v stanovisku rektor TU a uzatvára:

Ochrana a rozvíjanie týchto skutočností sú našim základným cieľom a tomuto cieľu podriaďujeme naše súčasné i budúce rozhodnutia, v akýchkoľvek situáciách alebo perspektívach. Sme presvedčení, že aj rokovania, ktoré v súvislosti so včerajším uznesením vlády Slovenskej republiky v Horných Orešanoch očakávame, sa budú opierať o tieto východiská.“

Ulož ako PDF
Napísal 7. marca 2014 11:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavská univerzita neprijala žiadne rozhodnutie o zlúčení s UCM”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.