reklama

Trnavská univerzita, UCM aj MTF STU prerušujú na dva týždne výučbu. Študentov vyzvali, aby opustili internáty

AKTUALIZOVANÉ

Na Trnavskej univerzite v Trnave v pondelok 9. marca 2020 zasadalo mimoriadne kolégium rektora, ktoré prijalo opatrenia znižujúce riziko nákazy novým koronavírusom, a to aj napriek tomu, že v Trnavskom kraji sa takýto prípad zatiaľ nevyskytol.

Rektor TU prof. René Bílik vydal príkaz, v ktorom prerušuje výučbu na všetkých fakultách na najbližšie dva týždne, teda až do 24. marca 2020 vrátane. Namiesto kontaktného štúdia môžu študenti využiť e-learning (najmä Moodle) a samoštúdium. Podrobnosti určia dekanky a dekani fakúlt.

„Tuzemskí študenti, ktorí sú ubytovaní v študentskom domove Petra Pazmáňa, majú nariadené opustiť toto zariadenie. Tí, ktorí sú ubytovaní v iných domovoch, majú rešpektovať rozhodnutia iných zriaďovateľov,“ informuje univerzita v tlačovej správe.

Ilustračné foto

Rovnako sa prerušuje vyučovanie na Univerzite tretieho veku, a to až do odvolania.

Príkaz rektora taktiež obmedzuje zahraničné pracovné cesty do krajín, kde sa potvrdil výskyt nákazy 2019-nCOV, taktiež sa zrušuje pozývanie študentov a akademických pracovníkov z týchto oblastí či hromadné podujatia.

Osoby, ktoré sa vrátia z oblastí, kde je potvrdené šírenie nového koronavírusu, na 14 dní obmedzia kontakty s kolegami a študentmi.

Trnavská univerzita tiež pristúpila k zabezpečeniu dezinfekcie priestorov vo zvýšenej miere.

Rektor TU o svojom rozhodnutí informoval tiež krajského hygienika, Trnavský samosprávny kraj a Slovenskú rektorskú konferenciu.

MTF STU prerušuje prezenčnú výučbu, študentov žiadajú o opustenie internátov

O prerušení prezenčnej výučby rozhodla aj Slovenská technická univerzita (STU). Táka sa to aj Materiálovotechnologickej fakulta v Trnave.

„Od pondelka 9. marca 2020 do soboty 21. marca 2020 prerušujeme na dva týždne prezenčnú výučbu. Pedagogický proces bude prebiehať formou samoštúdia alebo inou vhodnou metódou,“ zverejnila univerzita.

Rektor po konzultácii s verejnými autoritami na základe rozhodnutia krízového štábu dôrazne odporúča študentom bývajúcim na internátoch, aby počas prerušenia prezenčnej výučby odišli domov.

„Upozorňujeme, že v prípade výskytu nákazy na internátoch sa ubytovaní budú musieť podvoliť karanténnemu režimu. V prípade, ak internáty do 11. marca 2020 neopustí nadkritické množstvo študentov, môžu byť rektori nútení nariadiť uzatvorenie internátov,“ oznámila STU.

Do 20. marca sú zrušené aj všetky plavecké tréningy v bazéne, ktorý je súčasťou areálu fakulty.

UCM prerušuje kontaktnú výučbu do 24. marca

Univerzita sv. Cyrila a Metoda oznámila v pondelok 9. marca okolo poludnia, že do 24. marca 2020 (vrátane) vyhlasuje rektor UCM v Trnave prerušenie kontaktnej výučby.

Ďalšie informácie budú zverejnené na web stránke a facebooku univerzity neskôr.

Ulož ako PDF
Napísal 9. marca 2020 12:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.