reklama

Univerzity v Trnave začínajú uprednostňovať online vyučovanie, STU vyzýva študentov na opustenie internátov

Na zhoršujúcu sa situáciu s koronavírusom začínajú reagovať aj univerzity. V blízkej dobe možno očakávať výraznejší návrat k online výučbe tak, ako tomu bolo počas prvej vlny pandémie na jar 2020.

Fakulta masmediálnej komunikácie UCM v Trnave dnes oznámila, že od 28. septembra 2020 až do odvolania nebude prebiehať prezenčná výučba, ale iba online výučba.

Nariadenie sa netýka 1. ročníka dennej formy bakalárskeho štúdia a troch externých študijných programov bakalárskeho štúdia.


Internát MTF STU na ulici Jána Bottu

Ilustračné foto

„Výučba vo vyšších ročníkoch dennej a externej formy štúdia všetkých študijných programov bude postupne prechádzať na online systém cez Google Meet, prednášky budú od tohto týždňa prebiehať online, semináre a cvičenia začnú online od 5. októbra 2020,“ informuje FMK UCM.

Na výlučne online vyučovanie chce postupne prechádzať od 5. októbra aj Slovenská technická univerzita, týkať sa to môže aj Materiálovotechnologickej fakulty v Trnave.

Rektor STU Miroslav Fikar uviedol, že počet pozitívne testovaných študentov možno počítať zatiaľ na jednotky. Ako však dodal, očakávajú rast prípadov a o týždeň už môže ísť o desiatky pozitívnych.

Slovenská technická univerzita zároveň vyzýva študentov na dobrovoľné opustenie internátov.

Internáty zatiaľ nebudú zatvárať plošne. Študenti si budú môcť izby ponechať a vrátiť sa, ak sa epidemiologická situácia zlepší.

Ulož ako PDF
Napísal 28. septembra 2020 12:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.