reklama

Až 15 firiem potvrdilo účasť na Dni otvorených dverí MTF STU v Trnave pre uchádzačov zo stredných škôl

V piatok 21. októbra 2022 sa na Materiálovotechnologickej fakulte v Trnave uskutoční tradičné podujatie Deň otvorených dverí.

Univerzita ukáže záujemcom o štúdium fakultu a laboratóriá, ktoré patria svojou kvalitou a vybavením medzi slovenskú špičku. Na podujatí sa budúciom vysokoškolákom predstaví aj 15 firiem pôsobiacich v rôznych technických, informatizačných či technologických oblastiach.

„Spolupráca s praxou je pre nás ako technickú univerzitu nevyhnutná. Uchádzačom o štúdium ukážeme, v akých oblastiach môžu získať uplatnenie po skončení štúdia,“ povedala poverená prodekanka pre vzťahy s verejnosťou Kristína Gerulová.

Ako poznamenala, ponuku prísť sa prezentovať budúcim vysokoškolákom prijali takmer všetky oslovené firmy. „Spoločnosti veľmi často oslovujú našich študentov – a to ešte počas štúdia. V rámci tohto úspešného prepojenia na prax môžu študenti aplikovať teoretické poznatky nadobudnuté počas štúdia na riešenie praktických problémov, s ktorými prichádzajú firmy,“ pripomenula.


Deň otvorených dverí na MTF STU v Trnave

FOTO: MTF STU

Prepojenie na firemné prostredie zvyšuje kvalitu tém prednášaných na Materiálovotechnologickej fakulte, pretože firmy často prichádzajú aj s ponukou odbornej prednášky na vybrané témy s ktorými sa v praxi stretávajú alebo v ktorých sú v danej oblasti excelentní.

Študenti takto získavajú nielen neoceniteľné praktické skúsenosti, ale otvárajú sa im aj dvere k pracovným ponukám. Nezriedka sa stáva, že po vypracovaní záverečnej práce, či absolvovaní stáže, dostane študent aj ponuku ostať v tej-ktorej firme pracovať.

„Z našich analýz, ktoré robíme každoročne pri končiacich študentoch inžinierskeho stupňa vyplýva, že viac ako 75 % opýtaných získa zvyčajne pracovné miesto ešte pred štátnou skúškou. Väčšina našich absolventov pracuje v odbore, ktorý vyštudovala, pričom aj nástupné platy majú absolventi napríklad podľa portálu trendyprace.sk, nadštandardné,“ zdôraznila Kristína Gerulová.

Fakulta pozýva záujemcov o štúdium, aby si nenechali ujsť príležitosť navštíviť Deň otvorených dverí. V diskusii s firmami zistia, kde sa reálne po absolvovaní vysokoškolského štúdia môžu uplatniť a zamestnať, aj to či je o ich študijný odbor zo strany firiem výraznejší dopyt.

Materiálovotechnologická fakulta STU v Trnave ponúka široké portfólio študijných programov so zameraním na informatiku, automatizáciu, mechatroniku, počítačovú podporu výrobných technológií, materiály, manažment, kvalitu či personálnu prácu alebo integrovanú bezpečnosť (bezpečnostné, environmentálne a požiarne inžinierstvo).

Zaujímavou skutočnosťou je, že na MTF STU, ktorá ponúka kvalitné technické vzdelanie bezplatne v štandardnej dĺžke (aj popri zamestnaní), študuje až 33 % žien.

Dňa otvorených dverí sa začína 21. októbra 2022 o 8:30 prednáškou o uplatniteľnosti absolventov v praxi (v repríze o 9:45 pre uchádzačov z väčších vzdialeností), pokračuje návštevou vybraných pracovísk, individuálnymi diskusiami so zástupcami firiem a končí sa približne o 13:00.

Účasť na akcii zatiaľ potvrdili: Schaeffler Skalica spol. s.r.o., Trnavská automobilka Stellantis Slovakia, Boge Elastmetall Slovakia SpA, MASAM, s.r.o., ALANATA a.s., Slavia Production Systems a.s., KUKA Slovakia s.r.o, Danfoss Power Solution a.s., ŠVEC group, Sodecia Automotive Vráble, a.s., Bekaert Hlohovec, a.s., ZF Slovakia, a.s., Vuje, a.s., Slovenské elektrárne, a.s. a OR HaZZ v Piešťanoch.


Deň otvorených dverí na MTF STU v Trnave

FOTO: MTF STU

Ulož ako PDF
Napísal 14. októbra 2022 7:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.