reklama

MTF STU ukázala na Dni otvorených dverí záujemcom o štúdium univerzitný vedecký park zblízka

Študenti stredných škôl, rodičia, pedagógovia aj verejnosť mali možnosť zblízka spoznať a na vlastné oči zažiť dianie na Materiálovotechnologickej fakulte (MTF) STU so sídlom v Trnave. V utorok 4. februára 2020 sa na úspešnej trnavskej vysokej škole, súčasťou ktorej je univerzitný vedecký park Campus Bottova, uskutočnil už štrnásty ročník Dňa otvorených dverí.

Podujatie navštívili desiatky záujemcov, primárne išlo o končiacich stredoškolákov, ale aj ich rodičov a pedagógov.

Návštevníkov na úvod privítala prodekanka MTF STU pre rozvoj ľudských zdrojov Kristína Gerulová.

„Keďže zamestnávatelia prejavujú o absolventov MTF STU vysoký záujem, rozhodli sme sa tento fakt zdôrazniť tým, že sme na podujatie pozvali úspešných absolventov, ktorí publiku zodpovedali otázky týkajúce sa najmä prínosu ich štúdia na fakulte do praxe,“ priblížila Jana Boškovská z odboru poznatkového manažmentu.


Mladí návštevníci DOD v aule MTF STU

FOTO: György Urban

Po úvodnom programe v aule sa účastníci skupinovo presunuli na jednotlivé pracoviská fakulty, podľa záujmu o vybraný študijný program. Absolvovaním návštev vybraných laboratórií a pracovísk sa návštevníci zapojili do súťaže o zaujímavé ceny ako napríklad športová kamera, hodinky, batoh, selfie tyč a ďalšie.

„Okrem prehliadok v priestoroch univerzitného kampusu pripravili organizátori aj spoločnú prezentáciu všetkých pracovísk – ústavov. Zamestnanci a študenti fakulty komunikovali s potencionálnymi budúcimi prvákmi nielen teoretické znalosti o študijných programoch, ale experimentami, ukážkami a rôznymi odbornými prístrojmi priblížili aj praktickú stránku štúdia na MTF STU,“ uviedla J- Boškovská.

Návštevníci si prezreli športoviská trnavskej fakulty, dostali tiež príležitosť zoznámiť sa s možnosťami študijných pobytov v zahraničí.

Pozvanie úspešných absolventov nebolo tento rok jedinou novinkou DOD. Prodekanka pre rozvoj ľudských zdrojov sa prihovorila prezentáciou aj neskorším návštevníkom v popoludňajších hodinách. Prehliadky jednotlivých pracovísk Materiálovotechnologickej fakulty trvali až do 17. hodiny.

Pre záujemcov, ktorí nemali možnosť zúčastniť sa Dňa otvorených dverí, pripravuje MTF STU aj druhé pokračovanie akcie.

Stačí sledovať fakultu na facebooku alebo instagrame, kde bude zverejnená pozvánka s konkrétnym termínom.


Prodekanka MTF STU Kristína Gerulová


Z prehliadok univerzitného kampusu

FOTO: György Urban

Ulož ako PDF
Napísal 6. februára 2020 7:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.