reklama

Pred radnicou postavia zelený domček, hovoriť sa bude o šetrení energie

Zaujíma Vás ako ušetriť energiu a ktoré obnoviteľné zdroje energie by ste mohli využiť u vás doma? Príďte sa bezplatne poradiť a pozrieť, ako dokážu “zelené” zdroje zásobovať energiou domácnosť. Zobrať môžete aj deti, pripravené sú atraktívne súťaže pre malých a veľkých.

Bezplatné energetické poradenstvo ŽIŤ ENERGIOU, ktoré poskytuje Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA), bude priamo v Trnave k dispozícii v sobotu 27. septembra 2014.

Svoje otázky môžu návštevníci centra Trnavy konzultovať s energetickými expertmi od 10.00 h do 15.00 h na Hlavnej ulici pred budovou mestskej radnice v Trnave. Súčasťou podujatia bude aj prehliadka “zeleného domčeka” s fotovoltaickou a veternou elektrárňou a ďalšími technickými novinkami, ktoré umožnia znížiť spotrebu energie v domácnosti a využívať obnoviteľné zdroje energie.

SIEA_energeticke_poradenstvo

Ilustračné foto: SIEA

“Priamo v domčeku môžu Trnavčania sledovať, ako zariadenia pracujú a koľko energie vyrobia. Prezrieť si môžu aj názorné ukážky moderných zatepľovacích systémov a okien. Keďže sa pripravujú pre domácnosti dotácie na využívanie obnoviteľných zdrojov energie, k dispozícii bude aj množstvo ďalších informácií o solárnych kolektoroch, kotloch na biomasu a tepelných čerpadlách,” informovala manažérka komunikácie SIEA Sylvia Pálková.

Záujemcovia získajú aj užitočné návody s odporúčaniami, ako využívať energiu efektívnejšie. Ak vás téma zaujíma podrobnejšie, môžete sa zúčastniť prednášky o úsporách energie a využívaní obnoviteľných zdrojov energie, ktorá sa uskutoční v priestoroch radnice.

„Väčšina otázok na námestiach a peších zónach smeruje k domácim elektrárňam. No veľký záujem je aj o informácie o tepelných čerpadlách, pri ktorých je vstupná investícia síce vyššia, ale vďaka vysokej účinnosti a malým prevádzkovým nákladom predstavujú vhodné riešenie pre nízkoteplotné vykurovacie systémy v moderných rodinných domoch, predovšetkým tam, kde nie je dostupný zemný plyn,“ skonštatoval riaditeľ komununikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry Eduard Jambor.

Návšteva energetických expertov SIEA priamo v Trnave patrí medzi 80 poradenských podujatí, ktoré SIEA organizuje priamo v mestách a obciach v rámci projektu bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU. 

SIEA je príspevkovou organizáciou Ministerstva hospodárstva SR. Poskytovanie poradenstva je spolufinancované z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Kontaktovať energetických expertov SIEA môžete aj na bezplatnej telefónnej linke 0800 199 399, e-mailom alebo osobne v poradenských centrách v Trenčíne, Banskej Bystrici alebo v Košiciach.

Podrobnejšie informácie o bezplatnom energetickom poradenstve v Trnave získate po kliknutí na tento odkaz.

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2014 20:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.