reklama

Kapela Olympic príde so svojou šou v novembri do Trnavy

Skupina Olympic baví milióny poslucháčov v Čechách aj na Slovensku už viac ako polstoročie. Málokto asi vie, že kapela sa na začiatku v roku 1963 volala Karkulka (KARlinskí KULturní KAbaret).

V roku 1964 nahráva Olympic svoj prvý singel Adresát neznámý/Roň slzy. Český bigbiťáci hraliv zostave Petr Janda – gitara, Miloslav Růžek – saxofon, Miroslav Berka – piano, Pavel Chrastina – basgitara, František Čech – bicie (ovšem občas už zaskakoval a dokonca aj nahrával J.A.Pacák), Jaromír Klempíř – jonika, Jiří Laurent – gitara.

V mladej kapele hralo a spievalo v začiatkoch viacero známych mien ako Pavel Bobek, Josef Laufer alebo Yvonne Přenosilová.

V roku 1965 odišli viacerí speváci, vytvorila sa nová zostava, ktorá vydáva nové hity a vlastne dnes už evergreeny: Hvězda na vrbě a Trezor. No najmä je na svete prvá vlastná po česky naspievaná pesnička skupiny, nesmrteľný megahit, Dej mi víc své lásky. Hudbu napísal Petr Janda a text Pavel Chrastina.

Olympic_Plakat

Rok 1996 priniesol hity Snad sem to zavinil já, Vzpomínka plíživá, Modravé mámení. V roku 1968 vychádza prvý dlhohrajúci album skupiny, Želva.

S hitmi sa v ďalších rokoch roztrhlo vrece a Olympic slávil úspech za úspechom. Je až neuveriteľné, ako takýto úspech môže trvať viac ako pol storočia a kapela má čo povedať poslucháčom každej doby. Kapela dosiahla takých úspechov ako nahrávanie v Lucerne, alebo zlato v kategórii skupiny na speváckej súťaži Zlatý slávik.

V roku 2003 boli predpkapelou The Rolling Stones na pražskej Letnej.

Pri príležitosti 50. výročia vydávajú komplet nazvaný Olympic 50 – Hity, singly, rarity, skupina má dokonca svoje internetové rádio www.radioolympic.eu, kde si môžete vypočuť ich evergreeny.

Petra Jandu a spol. môžete vidieť a počuť naživo už 4. novembra v Trnave. Koncert plný energie a úžasných hitov odohrajú v Mestskej športovej hale.

Po koncerte pokračuje zábava na Oldies Party s DJ rádia Best FM Julom alias Pythonom.

Predpredaj lístkov prebieha v sieti Ticketportal a v infocentre pod mestskou vežou.
olympic-i

Ulož ako PDF
Napísal 11. októbra 2014 9:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.