reklama

Fanúšikovia budú mať v centre Trnavy rande s kapelou Olympic

AKTUALIZOVANÉ V UTOROK 4. 11. o 12:20 hod.: ORGANIZÁTORI KONCERT AJ SPRIEVODNÚ AKCIU ZRUŠILI. Viac info v tomto článku.

Záujem Trnavčanov o športové aktivity, ktoré dokumentuje vysoká účasť na podujatiach ako Bercajgel či nedávny nočný beh UCM Night Run podnietil organizátorov blížiaceho sa koncertu českej legendy Olympic v Trnave k usporiadaniu spoločného behu s členmi tejto rockovej kapely.

„Prečo nespojiť generácie a neurobiť bežecké, alebo pre niekoho prechádzkové podujatie aj so známymi rockermi, ako sú Olympic?,“ položili si otázku usporiadatelia akcie a rozhodli sa spojiť príjemné s užitočným a ponúknuť možnosť fanúšikom stretnúť sa s legendami rockovej scény naživo a netradičným spôsobom. a Olympicom dať šancu dokázať, že v ich žilách koluje krv mladíkov a stále majú čo povedať svojou tvorbou a prístupom nie len starším generáciám, ale i mladým.

Členovia Olympicu na tento nápad prikývli, preto vedzte, že ak máte záujem stráviť príjemné chvíle v priamej blízkosti muzikantov, stačí prísť v utorok 4. novembra o 15. hodine pred trnavskú radnicu na Hlavnú ulicu.

Olympic_Plakat
Foto: Olympic

Trasa malého rande s Olympicom povedie od radnice k mestskej športovej hale, kde skupina absolvuje zvukovú skúšku pred večerným koncertom.

„Dvaja vybraní fanúšikovia získajú VIP pozvanie na koncert a budú sa môcť s členmi Olympicu po koncerte odfotiť. Podujatie je športovo založené – starší môžu Olympic odprevadiť po halu a mladší si môžu ísť zabehať ďalej po vyprevadení kapely cez Sláviu až do Kamenáča, podľa možností a schopností každého účastníka. Ide nám o to, aby hviezdy špiubiznisu pritahli do ľudí do ulíc a ukázali, že sú tiež z mäsa a kostí a za každú srandu. Olympici nie sú žiadne nafúkané bábiky s garderóbou, ale sú to riadni rockeri. Naším cieľom bolo ponúknuť Trnavčanom pri príležitosti koncertu možnsoť stretnúť sa s Olympicom aj mimo koncertu,“ vysvetlili organizátori koncertu.

Predpredaj vstupeniek na koncert (4.11. o 19.00) prebieha v sieti Ticketportal a v infocentre pod mestskou vežou.

Udalosť nájdete na Facebooku (link tu).

Po koncerte pokračuje zábava na Oldies Party s DJ rádia Best FM Julom alias Pythonom.

Skupina Olympic baví milióny poslucháčov v Čechách aj na Slovensku už viac ako polstoročie. Málokto asi vie, že kapela sa na začiatku v roku 1963 volala Karkulka (KARlinskí KULturní KAbaret).

V roku 1964 nahráva Olympic svoj prvý singel Adresát neznámý/Roň slzy. Český bigbiťáci hraliv zostave Petr Janda – gitara, Miloslav Růžek – saxofon, Miroslav Berka – piano, Pavel Chrastina – basgitara, František Čech – bicie (ovšem občas už zaskakoval a dokonca aj nahrával J.A.Pacák), Jaromír Klempíř – jonika, Jiří Laurent – gitara.

V mladej kapele hralo a spievalo v začiatkoch viacero známych mien ako Pavel Bobek, Josef Laufer alebo Yvonne Přenosilová.

V roku 1965 odišli viacerí speváci, vytvorila sa nová zostava, ktorá vydáva nové hity a vlastne dnes už evergreeny: Hvězda na vrbě a Trezor. No najmä je na svete prvá vlastná po česky naspievaná pesnička skupiny, nesmrteľný megahit, Dej mi víc své lásky. Hudbu napísal Petr Janda a text Pavel Chrastina.

Rok 1996 priniesol hity Snad sem to zavinil já, Vzpomínka plíživá, Modravé mámení. V roku 1968 vychádza prvý dlhohrajúci album skupiny, Želva.

S hitmi sa v ďalších rokoch roztrhlo vrece a Olympic slávil úspech za úspechom. Je až neuveriteľné, ako takýto úspech môže trvať viac ako pol storočia a kapela má čo povedať poslucháčom každej doby. Kapela dosiahla takých úspechov ako nahrávanie v Lucerne, alebo zlato v kategórii skupiny na speváckej súťaži Zlatý slávik.

V roku 2003 boli predpkapelou The Rolling Stones na pražskej Letnej.

olympic-i

Ulož ako PDF
Napísal 1. novembra 2014 17:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Fanúšikovia budú mať v centre Trnavy rande s kapelou Olympic”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.