reklama

V Art Klube bude znieť blues. A to že poriadne a v podaní skvelých muzikantov

Trnavské online Rádio Bunker v spolupráci s ArtKlub Trnava, vás pozývajú na jesenný bluesový koncert s názvom Blues Moods Warm Up!, ktorý bude ako už samotný názov napovedá zahrievacím kolom pre festival Blues Moods.

Festival sa uskutoční rovnako v ArtKlube 8. novembra 2014. Koncert sa bude niesť v znamení krstu nového CD „StreDnutie“ slovenskej bluesovej legendy BLUESWEISER. Pozvanie organizátorov prijala takisto bluesová legenda, tentokrát trnavská: BLUES MOTHER IN LAW spolu s Petrom BONZOM Radványim, ktorý príde ako hosť.

Predstavovať kapely a mená ako sú tieto asi ani netreba, ich mená hovoria sami za seba, ale predsa len jeden opis od Ondřeja Bezru, českého hudobného publicistu:

„Bluesweiser je jednou z nejen nejstarších, ale také nejlepších bluesových kapel na Slovensku. Byť označení „bluesová“ je v současné době poněkud zavádějící. Žánr, kterému leckteří vytýkají – ať už více či méně oprávněně – konzervativismus, „uzavření se ve dvanácti taktech“, Bluesweiser překračuje všemi směry. V čele kapely stojí dvě výrazné osobnosti (obě v minulosti ověnčené titulem Bluesman roku, který každoročně uděluje Slovenská bluesová spoločnosť), jejichž kooperace určuje stylovou skládačku projevu Bluesweiseru. Kytarista, zpěvák a textař Juraj Turtev, pověstný šíří svého záběru (hraje v několika dalších kapelách) přichází s originálním pěveckým projevem, který nese naprosto osobité texty, vesměs zcela zbavené tradičních bluesových klišé. Kytarista a skladatel Ivan Tomovič je jedním z největších mistrů svého instrumentu na Slovensku, jeho přístup k němu je podobný například Vernonu Reidovi: technická dokonalost nepřebíjí cítění žánru a zároveň neustálou chuť objevovat nové cesty. Bluesweiser jako celek, pohybující se kdesi na hraně elektrického blues, funky, rocku, ale i se stopy jazzu či alternativy, je především velkou koncertní atrakcí, kterou není radno si nechat ujít.“

Bluesová svokra je zložená z veteránov slovenskej hudobnej scény. Jej členovia už v 60-tich a 70-tich rokoch pôsobili v známych hudobných skupinách (ex The Breakers, ex Meditating Four). Po dlhých rokoch sa opäť vrátili k hudobnej láske z mladosti. Už od roku 1995 ako členovia Bluesovej svokry absolvovali veľa koncertov v rôznych mestách SR, ako aj v zahraničí, kedy v základnej zostave s Vladom Machalom, Tónom Šidlíkom, Silviom Tibenským hrali súčasne Peter Stojka, Peter Bonzo Radványi a Robert Selický. V súčasnosti s Bluesovou svokrou už nevystupujú.

Členov základnej zostavy Bluesovej svokry doplnil v júli 2003 ich priateľ Laco Bartoš, ktorý má tiež za sebou pôsobenie na hudobnej scéne v legendárnych The Breakers a Sedem strieborných. Súčasná zostava: Vlado Machala – gitara, vokály, Laco Bartoš – gitara, vokály, Silvio Tibenský – basgitara, vokály, Tóno Šidlík – bicie, vokály.

Srdečne pozývame na koncert.

Koncert: Blues Moods Warm Up!
Miesto konania: ArtKlub, Hlavná 17, Trnava
Kedy: Sobota 25.10.2014 o 20.00 hod
Vstup: 3,-€ (predaj vstupeniek na mieste)

final_plagat_web
Plagát

Ulož ako PDF
Napísal 14. októbra 2014 8:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.