reklama

Týždeň vedy a techniky na pôde UCM láka aj zaujímavými akciami pre verejnosť

V rámci celonárodného podujatia Týždeň vedy a techniky na Slovensku (TVT) otvára Filozofická fakulta Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) brány akademickej pôdy pre širokú odbornú aj laickú verejnosť.

Počas celého týždňa, od pondelka 10. do piatka 15. novembra 2014, predstaví fakulta nielen sériu prednášok, prezentácií či seminárov, ale aj mnoho zaujímavých sprievodných aktivít, informoval Vladimír Novák z UCM.

FF UCM je nielen pedagogicko-vzdelávacie pracovisko, ale poskytuje aj zázemie mnohým vedcom a výskumníkom v rôznych oblastiach prevažne humanitných vied.

UCM-logo

Ilustračné foto

„Preto bude každá katedra fakulty prezentovať výsledky svojej práce a výskumu či študentské aktivity. Všetkých študentov, pedagógov i návštevníkov čakajú naozaj pestré témy,“ priblížil.

Podujatie je veľmi vhodné najmä pre končiacich študentov stredných škôl. Tí si môžu prísť pozrieť priestory školy za plnej prevádzky, môžu navštíviť bežné prednášky, atraktívny program v rámci TVT, či spýtať sa na akékoľvek informácie o budúcom štúdiu.

Podrobný harmonogram bude v blízkej dobe zverejnený na webstránke univerzity a v médiách.

V rámci odborných prednášok Týždňa vedy a techniky vystúpia:
prof. RNDr. Peter Sýkora, PhD. – Ebola – mor XXI. Storočia? Mýty, fakty a etika
PhDr. Jozef Pecina, PhD. – Bradaté ženy
prof. Dr. Dr. Georg Schuppener / Nemecko / – Germánska mytológia a symbolika v jazyku pravicových extrémistov
doc. Jana Skladaná, CSc. – Ukryté v slovách (pôvod ustálených slovných spojení, ktoré používame v bežnej komunikácii)
Mgr. Peter Naščák, PhD. – Postmoderná parodizácia v rozprávkovom príbehu o Shrekovi
Mgr. Andrea Grominová , PhD. – Najväčší nepriateľ prekladateľa
Mgr. Jozef Lenč, PhD. + Doc. Mgr. Katarína Slobodová Nováková, PhD. – Kurzy mierotvornej antropológie
Mgr. Monika Závodná – Kto vie, je vyhnaný z raja hlúposti (BASIC centrum)

Okrem prednášok a prezentácií budú v priebehu TVT realizované rôzne sprievodné aktivity. Návštevníkov čakajú testy z cudzích jazykov, večer ruských filmov, výstava plagátov s optickými ilúziami či 3D vizualizácie slovenských hradov.

Odbornú verejnosť isto zaujme aj celoslovenská študentská konferencia psychologického klubu pri UCM.

„Filozofická fakulta UCM pripravila plnohodnotný program, ktorý sa oplatí vidieť, počuť a odniesť si z neho zaujímavé poznatky, informácie či inšpirácie. Kompletný harmonogram a časový rozpis zverejníme už čoskoro. Tešíme sa na účasť verejnosti,“ dodal Vladimír Novák.

Plagát:
TVT-UCM

Ulož ako PDF
Napísal 21. októbra 2014 7:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Týždeň vedy a techniky na pôde UCM láka aj zaujímavými akciami pre verejnosť”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.