reklama

Týždeň mozgu priniesie aktivity a informácie pre seniorov aj verejnosť

Aktivity zamerané na zvýšenie povedomia o ľudskom mozgu a udržaní jeho vitality budú prebiehať v priebehu budúceho týždňa v denných centrách seniorov a na radnici.

Podujatie Týždeň mozgu pripravuje Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave v spolupráci s Kanceláriou Zdravé mesto Trnava na mestskom úrade.

V dňoch od 16. do 19. marca v popoludňajších hodinách sa uskutočnia v priestoroch Denných centier pre seniorov v Trnave Kognitívne posedenia s precvičením pamäte určené pre staršiu generáciu.

V rámci programu je pripravená práca s pracovnými listami pre kognitívny tréning, seniori si zahrajú mozgové hry a hádanky, čaká ich aj trénovanie pamäti prostredníctvom pracovných listov poskytnutých Slovenskou Alzheimerovou spoločnosťou.

V konferenčnej sále mestského zastupiteľstva na trnavskej radnici sa uskutoční v stredu 18. marca o 16. hodine prednáška na tému Pamäť s kognitívnym posedením a precvičením pamäte.

„Prednáška je určená pre verejnosť. Zameraná bude na informácie o fungovaní mozgu a potreby trénovania pamäti s krátkym precvičením pamäte,“ priblížila Andrea Šimorová z RÚVZ v Trnave.

Vstup na podujatia je bezplatný.

tm

Ulož ako PDF
Napísal 12. marca 2015 7:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Týždeň mozgu priniesie aktivity a informácie pre seniorov aj verejnosť”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.