reklama

Seniorov čakajú v mestskej športovej hale dva dni naplnené bohatým programom

Hoci sa s nami už príjemné jesenné počasie lúči, aktívni trnavskí seniori si ešte svoje babie leto užijú.

Pookriať, zohriať si dušu príjemnými stretnutiami, zabaviť sa pri tanci a hudbe rôznych žánrov a rozšíriť si vedomosti v oblasti zdravého životného štýlu môžu v stredu 22. a vo štvrtok 23. októbra v mestskej športovej hale na šiestom ročníku Veľtrhu pre seniorov.

Cieľom mestskej samosprávy, ktorá toto podujatie organizuje, je presvedčiť skoršie narodených, že jeseň nemusí byť len smutná a sychravá, a že s pozitívnym myslením a primeranými aktivitami si môžu predĺžiť aj babie leto svojho života.

Program veľtrhu bude už tradične pozostávať z tanečných vystúpení a „minikoncertov“ dychovej hudby, folklórnych či speváckych súborov nielen z blízkeho okolia, ale aj zo stredoslovenskej obce Očová – rodiska Mateja Bela, autora encyklopédie Notia Hungariae novae historico-geographica z prvej polovice 18. storočia, v ktorej venoval celých sto strán práve Trnave.

Nebudú chýbať ukážky vhodných cvikov pomáhajúcich pri konkrétnych problémoch či zlepšujúcich fyzickú kondíciu a prednáška na horúcu tému, o ktorej sa bežne nehovorí.
Naši najmenší z materských a základných škôl prinesú na veľtrh živú vodu lásky k starým rodičom v podobe hodinového pásma pesničiek, básničiek a tancov.

Veľkou motiváciou a príkladom aktívneho života aj vo vysokom veku môže byť pre seniorov známy Trnavčan Július Molnár, človek s renesančným rozmerom, ktorého predstaví publiku síce oveľa mladší, ale tiež známy a stále aktívny trnavský senior Peter Horváth.

O dobrú náladu sa na záver postarajú seredský Dixieland band a skupina Exil s originálnym mixom svetových aj česko-slovenských hitov.

(TS mesta Trnava)

Plagát:
senior.2014

Ulož ako PDF
Napísal 22. októbra 2014 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.