reklama

Veľtrh pre seniorov s bohatým programom v športovej hale potrvá dva dni

Roky plynú a Veľtrh pre seniorov sa mení z novinky na trnavskú tradíciu spájanú s aktívnou jeseňou života. Ôsmy ročník tohto podujatia, ktoré organizuje mestská samospráva pri príležitosti Mesiaca úcty k starším, sa uskutoční 12. a 13. októbra v Mestskej športovej hale na Rybníkovej ulici.

Ako býva zvykom, jeho ponuka je opäť pestrá a bohatá ako jesenná úroda na poliach a v záhradách. Pre každého niečo podľa chuti a vkusu.

Folklór, mažoretky, orientálne tance a cvičenie na udržanie dobrej fyzickej kondície, to sú čriepky z mozaiky prvého festivalového dňa v stredu 12. októbra. Z toľkého pohybu mnohým vytrávi, preto nebude chýbať ani niečo chutné a inšpiratívne na zahryznutie.

Tí, ktorí sa aktívne zaujímajú o súčasnosť a budúcnosť nášho mesta, iste nevynechajú polhodinku s primátorom, ktorý ochotne odpovie na ich otázky.

veltrh-senior-t

O tom, že humor má liečivé účinky v každom veku, sa budeme môcť presvedčiť na stretnutí s Majou Velšicovou a Mirkom Švábom, do tanca a na počúvanie bude hrať dychovka Májovanka z Holíča.

Kto by nepookrial v spoločnosti detí? Na pódiu druhého festivalového dňa vo štvrtok 13. októbra trnavskí škôlkari predvedú publiku, čo všetko sa už v škôlke naučili.

Do tanca vyzve tanečné štúdio Alegria, zahanbiť sa nedajú ani seniori z trnavských denných centier.

O hudobnú zložku popoludnia sa postarajú ich spevácke zbory, kapela Senior Country a folklórny súbor Kátlovani, do tanca zahrá skupina Exil. Aby nám neprekážali pri pohybe a tanečných kreáciách pribúdajúce kilá, reč bude opäť aj o zdravej výžive.

Nadšení záhradkári si prídu na svoje na jesennej výstave ovocia, zeleniny, kvetov a bylín, ktorú pripravili členovia Okresného výboru Slovenského zväzu záhradkárov v Trnave. A nezabudli sme ani na pestovanie krásy návštevníčok veľtrhu, o ktoré sa postarajú študenti trnavskej Strednej odbornej školy obchodu a služieb.

K dispozícii budú aj poradenské služby, meranie tuku a životných funkcií či ochutnávka čajov.

(Mesto Trnava)

den_seniorov_plagat2_maly

Ulož ako PDF
Napísal 11. októbra 2016 9:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.