reklama

Pankáči z BijouTerrier zahrajú prvýkrát akustický koncert. V trnavskej Synagóge

Energetická bomba, ktorá si pod svoje meno píše vlastný žáner teatro-punk, sa predstaví 7. novembra v trnavskej Synagóge – Centre súčasného umenia. Pre pankáčov z BijouTerriéru pôjde vôbec o prvé unplugged vystúpenie vôbec. Ako hosť večera sa predstaví šialené priemyselno-folklórne duo Vrbovskí Víťazi.

Projektu BijouTerriér, ktorý pred dvoma rokmi začal spoluprácou s Kukom z Horkýže Slíže, už právom patrí stabilné miesto na súčasnej slovenskej scéne. Majú za sebou dva úspešné albumy, desiatky koncertov a toto leto si ich dokonca pozvali k sebe pozvali organizátori najväčšieho slovenského festivalu Pohoda.

synagoga-tt
Organizátori zvolili pre akustický koncert prostredie Synagógy – Centra súčasného umenia

Ich koncerty totižto okrem tvrdej muziky v sebe nesú poriadnu dávku pridanej hodnoty, v podobe korenistého humoru,  vtipných textov a vkusnej divadelnej „maškarády“. Tú dopĺňajú na hranici absurdity plávajúce pseudonymy a životopisy jednotlivých členov kapely.

Na čele kapely stojí „frontwoman“ Zita Riondeaux. Pod touto prezývkou sa skrýva herečka nitrianskeho divadla Alena Pajtinková, ktorú na pódiu sprevádza pätica chlapov – Gejza Pandou, Imrich Ujlaky s otcom Vojtechom, Majka F.T.G. a Valentín Rózsa. Podľa mnohých je práve toto nadľahčené tajomno, ktoré okolo seba vytvárajú , jedným z faktorov ich raketového úspechu.

VIDEO:

V trnavskej Synagóge s Vrbovskými Víťazmi po prvýkrát unplugged

„Sme presvedčení, že aj tvrdšia hudba sa v takejto podobe do intímneho priestoru Synagógy hodí. Vytvorí to podľa nás nádherný kontrast a priláka to dnu ľudí, ktorí by tam inak neprišli,“ ozrejmil voľbu priestoru organizátor Peter Gese. Pred kapelou BijouTerriér, pre ktorú pôjde o prvý akustický koncert, sa predstaví dvojica bratov Jobusovcov Vrbovskí Víťazi.

Tí sa svojou tvorbou na vlastnoručne vyrobených nástrojoch a neopakovateľnými živými vystúpeniami, zaradili medzi žijúce legendy slovenskej alternatívy. „Na oboch koncertoch pôjde najmä o kvalitnú hudbu a samozrejme, humor,“ dopĺňa s úsmevom Gese.

VIDEO:

Akcia začína 7. novembra o 19:00. Vstupenky v cenových hladinách 8€ a 6€ pre držiteľov karty ISIC, sa dajú kúpiť v deň podujatia, alebo rezervovať u organizátora, v spoločnosti Dimenzia Company.

Udalosť na Facebooku (link tu).

Plagát:
bijou_tt

Ulož ako PDF
Napísal 23. októbra 2014 7:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.