reklama

Pozor, zmena termínu! Lampióny sa budú pre zlé počasie vypúšťať až v nedeľu

Pre nepriaznivú predpoveď meteorológov sa organizátori 4. ročníka Hromadného vypustenia lampiónov rozhodli presunúť akciu z piatka na nedeľu 9. novembra 2014.

Rozhodnutie padlo vo štvrtok okolo poludnia a informoval o ňom Michal Královič z trnavskej občianskej iniciatívy akTTiv .

„Mrzí nás to, počasie však nepustí – pri takom predpokladanom vetre a daždi by to nebolo ani príjemné a hlavne nie bezpečné. Predpoveď na nedeľu vyzerá podstatne lepšie. Preto sme sa rozhodli akciu presnúť o dva dni na nedeľu večer. Časový harmonogram aj program zostávajú v platnosti,“ uviedol.

Súčasťou programu v priestore neohradeného futbalového ihriska za telocvičňou bude ohňová show, koncert, súťaže a pripravené bude aj prekvapenie.

lamp

Organizátori naplánovali vypúšťať lampióny v dvoch etapách.

Najprv o 18. hodine prídu na rad rodiny s deťmi, aby nemuseli v chladnom počasí čakať až do neskorého večera. Hlavný bod programu – hromadné vypustenie – je naplánované na 20. hodinu.

Zakladatelia tradície podujatia pripomínajú, že aj v tomto roku zabezpečia vyzbieranie spadnutých lampiónov na území Trnavy aj v blízkom okolí. Pred rokom vyletelo nad Trnavu približne 6000 lampiónov. Lampióny sú zhotovené z ekologického ryžového papiera.

Počas akcie bude na Slávii prítomná hasičská hliadka, ako aj sanitka so záchranármi a lekárom.

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2014 13:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.