reklama

Pozor, zmena termínu! Lampióny sa budú pre zlé počasie vypúšťať až v nedeľu

Pre nepriaznivú predpoveď meteorológov sa organizátori 4. ročníka Hromadného vypustenia lampiónov rozhodli presunúť akciu z piatka na nedeľu 9. novembra 2014.

Rozhodnutie padlo vo štvrtok okolo poludnia a informoval o ňom Michal Královič z trnavskej občianskej iniciatívy akTTiv .

„Mrzí nás to, počasie však nepustí – pri takom predpokladanom vetre a daždi by to nebolo ani príjemné a hlavne nie bezpečné. Predpoveď na nedeľu vyzerá podstatne lepšie. Preto sme sa rozhodli akciu presnúť o dva dni na nedeľu večer. Časový harmonogram aj program zostávajú v platnosti,“ uviedol.

Súčasťou programu v priestore neohradeného futbalového ihriska za telocvičňou bude ohňová show, koncert, súťaže a pripravené bude aj prekvapenie.

lamp

Organizátori naplánovali vypúšťať lampióny v dvoch etapách.

Najprv o 18. hodine prídu na rad rodiny s deťmi, aby nemuseli v chladnom počasí čakať až do neskorého večera. Hlavný bod programu – hromadné vypustenie – je naplánované na 20. hodinu.

Zakladatelia tradície podujatia pripomínajú, že aj v tomto roku zabezpečia vyzbieranie spadnutých lampiónov na území Trnavy aj v blízkom okolí. Pred rokom vyletelo nad Trnavu približne 6000 lampiónov. Lampióny sú zhotovené z ekologického ryžového papiera.

Počas akcie bude na Slávii prítomná hasičská hliadka, ako aj sanitka so záchranármi a lekárom.

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2014 13:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.